101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

"Maraton matematyczny" w Słowackim

Data publikacji: 03.03.2016 15:11
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
VI liceum Ogólnokształcące im Juliusza Słowackiego

VI liceum Ogólnokształcące im Juliusza Słowackiego
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Ponad 40 uczniowskich zespołów wzięło udział w "Maratonie matematycznym", który odbył się w Liceum Ogólnokształcącym imienia Juliusza Słowackiego w Kielcach. Zadania były napisane w języku angielskim. Zanim więc gimnazjaliści rozpoczęli ich rozwiązywanie musieli przetłumaczyć polecenia.

Jeden z trzyosobowych zespołów tworzyli Jakub, Filip i Paulina z Zespołu Szkół imienia Jana Pawła II w Łopusznie. Uczniowie opracowali system, który ułatwił im rozwiązanie 100 zadań konkursu. Dzielimy pracę na trzy części. Jedna osoba tłumaczy, druga rozwiązuje zadania, a trzecia sprawdza. Znacznie szybciej jest jednak, gdy wszyscy znają język angielski.

Jak informuje Monika Obierzyńska, nauczycielka matematyki w gimnazjum w Łopusznie, aby dobrze przygotować się do konkursu, trzeba obok wiedzy matematycznej przyswoić nowe słówka z języka angielskiego. Są słowa, które nie występują w życiu codziennym, więc uczniowie nie uczą się ich na lekcjach angielskiego. Maraton to bardzo dobry konkurs. Na pewno przygotowuje do egzaminu gimnazjalnego. Poza tym wymaga znajomości języka obcego, którego znajomość jest tak ważna w dzisiejszych czasach – mówi Monika Obierzyńska.

Laureaci w nagrodę otrzymają dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution