101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Technologiczne startupy w KPT

Data publikacji: 19.03.2016 15:32
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
19.03.2016 Kielce. KPT. Kielecki Park Technologiczny. Startup Weekend Kielce.

19.03.2016 Kielce. KPT. Kielecki Park Technologiczny. Startup Weekend Kielce.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Blisko 80 miłośników nowych technologii z całego świata bierze udział w Startup Weekend odbywającym się w Kieleckim Parku Technologicznym. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie w Kielcach. Zadaniem uczestników jest stworzenie modelu biznesowego dla wymyślonego przez siebie pomysłu.

Jak tłumaczy Paweł Sieczkiewicz, inicjator Startup Weekend - oceniany będzie pomysł na biznes oraz to, czy ma on szansę powodzenia w branży informatycznej. Jurorami są inwestorzy oraz specjaliści branżowi z długoletnim stażem. „Dzięki swojemu doświadczeniu i intuicji wybiorą najbardziej kompletny zespół" – podsumowuje. 

Karol Rybak na Startup Weekend przyjechał z Warszawy. Razem z dwoma kolegami, poznanymi wczoraj tworzą projekt pod tytułem „Przyszedł Prezent.pl”, czyli aplikację, która pomoże wyszukać i wybrać prezent urodzinowy. Zaznaczył, że nad pomysłem nie zastanawiał się zbyt długo. 

Aplikacja będzie współpracowała z programem Messenger, z którego obecnie korzysta około 800 mln. użytkowników. Stworzony zostanie także chatboot, czyli wirtualny użytkownik. Jeśli dodamy go do znajomych, automatycznie poinformuje nas o nadchodzących urodzinach bliskich i zapyta, czy chcemy kupić mu prezent.” – informuje. „Kiedy już zdecydujemy się na kupno podarku, aplikacja pokaże nam proponowaną listę prezentów, którą stworzy na podstawie opisu tej osoby.” – tłumaczy Karol Rybak. 

Startup Weekend potrwa do niedzieli. Jutro o godzinie 14.00 wyłonione zostaną 3 najlepsze zespoły.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution