101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Parlamentarzyści lobbują za remontem mostu

Data publikacji: 22.04.2016 12:50
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot. Google.maps

Świętokrzyscy parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości podjęli starania o wpisanie remontu starego mostu i budowy ulicy Lwowskiej bis w Sandomierzu do budżetu państwa na przyszły rok. Skierowali w tej sprawie pismo do premier Beaty Szydło. Jeżeli to działanie nie przyniesie efektu, szansą na sfinansowanie inwestycji może być Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014- 2023.

Dokument jest obecnie aktualizowany- informuje poseł Marek Kwitek. Najbardziej zależy mu na tym, aby w pierwszej kolejności wyremontować most i dopuścić do równoczesnego ruchu pojazdów starą i nową przeprawę, ponieważ ten odcinek drogi krajowej nr 77 jest bardzo niebezpieczny, co potwierdzają policyjne statystyki.

Małgorzata Pawelec- rzecznik kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad powiedziała, że pod względem formalnym, wszystko jest gotowe do realizacji inwestycji. Drogowcy mają decyzję lokalizacyjną, na podstawie której wypłacone już zostały odszkodowania za tereny przejmowane od prywatnych właścicieli. Jest też pozwolenie na budowę, ale trzeba je będzie zaktualizować.

Wybudowany kilka lat temu nowy most na Wiśle wraz ze starą przeprawą miał tworzyć komfortowe warunki przejazdu drogą krajową przez Sandomierz, jednak ten układ funkcjonował krótko, bo stary most został zamknięty ze względu na zły stan techniczny.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution