101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ostatnia droga Andrzeja Koziei

Data publikacji: 11.05.2016 15:49
Autor: Stanisław Blinstrub , Karol Żak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

11.05.2016 Kielce. Pogrzeb Andrzeja Koziei.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Przyjaciele, studenci i bliscy pożegnali Andrzeja Kozieję. Wykładowca akademicki, filmoznawca i pasjonat teatru zmarł w sobotę w wieku 56 lat. Msza święta żałobna została odprawiona w bazylice katedralnej.

- Andrzej roztaczał dobro i zawsze był dla drugiego człowieka - mówił nad urną z prochami jego przyjaciel, ksiądz Marian Fatyga. - Miał charakterystyczną twarz oraz fryzurę Zagłoby. W jego obecności odkrywaliśmy w sobie dobro – dodał.

Ksiądz Marian Fatyga przypomniał też działalność Andrzeja Koziei na rzecz Polaków mieszkających na wschodzie czy też pracę przy organizacji Festiwalu Form Dokumentalnych NURT.

Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego - Jacek Semaniak mówił o zmarłym jako o osobie szczerej, dzielącej się swoimi pasjami i tworzącej uczelnię. – Andrzej był jednym z najbardziej szczerych ludzi jakich spotkałem w życiu. Od lat był związany z uczelnią - tworzył jej ducha. – przyznał Jacek Semaniak.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski z kolei mówił o wielkim patriotyzmie Andrzeja Koziei. – Był człowiekiem Samorządu 2002, którego jestem prezesem. Wiele razy pokazywał, że był patriotą. Jednak jego najważniejszą cechą było to, że kochał ludzi. – powiedział Wojciech Lubawski.

Andrzej Kozieja spoczął na kieleckim Cmentarzu Starym. 

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution