101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nowe lokalizacje parkingów wielopoziomowych

Data publikacji: 16.05.2016 14:28
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

15.12.2015. Wizualizacja parkingów "Park&Ride" - Warszawska/Orkana
Fot.

Miejscy urzędnicy w ciągu miesiąca rozpoczną kolejny etap konsultacji w sprawie budowy parkingów wielopoziomowych na kieleckich osiedlach. Jak informowaliśmy wiadomo, że dwie z ośmiu zaproponowanych przez ratusz lokalizacji nie spodobały się mieszkańcom.

Po protestach zrezygnowano z budowy parkingów po północnej stronie ulicy Sandomierskiej oraz u zbiegu ulic Jagiellońskiej i Grunwaldzkiej.

Dyrektor wydziału biura planowania przestrzennego w kieleckim ratuszu Artur Hajdorowicz mówi, że mieszkańcy zaproponowali natomiast dwie nowe lokalizacje. Jedna z nich dotyczy parkingu, którego budowa planowana jest przy ulicy Toporowskiego. Mieszkańcy osiedla Sady zaproponowali budowę parkingu przy pawilonach handlowych w okolicach skrzyżowania ulic Warszawskiej i Pocieszka. Konsultowany będzie pomysł budowy parkingu na osiedlu Podkarczówka. Miałby on powstać u zbiegu ulic Krakowskiej i Podklasztornej. Miasto zakłada, że będzie on mógł pomieścić 300 pojazdów.

Artur Hajdorowicz dodaje, że przed wakacjami odbędzie się w sumie pięć spotkań z mieszkańcami różnych osiedli. Jak informowaliśmy nie wykluczone, że w ramach systemu Park & Ride w ramach którego mają zostać zrealizowane inwestycje powstanie także duży parking przy Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Budowy zostałyby w dużym stopniu sfinansowane z programów pomocowych Unii Europejskiej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution