101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zlot Szkół Sienkiewiczowskich. Przyjadą znani aktorzy

Data publikacji: 20.05.2016 06:31
Autor: Renata Morąg / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kieleckie Centrum Kultury

Kieleckie Centrum Kultury
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Pochodem w strojach sienkiewiczowskich bohaterów i uroczystą galą w Kieleckim Centrum Kultury rozpocznie się XXIV Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich. Organizowanie uroczystości ma na celu kontynuowanie tradycji spotkań Braci Sienkiewiczowskiej, wymianę doświadczeń, współpracę szkół i nauczycieli, pogłębienie wiedzy o Patronie, poznanie miejsc związanych z pisarzem i nowych regionów kraju, szkół i miejscowości.

Przemarsz ulicą Sienkiewicza pod pomnik pisarza rozpocznie się o godzinie 15.00. Wezmą w nim udział przedstawiciele aż 52 szkół, w sumie około 200 osób z całej Polski. W uroczystej gali, która rozpocznie się w Kieleckim Centrum Kultury o godzinie 17.00, swój udział zapowiedzieli odtwórcy ról z Trylogii - Daniel Olbrychski i Jan Nowicki. Wezmą w niej udział także zaproszeni goście, między innymi: potomkowie autora Trylogii - wnuki Jadwiga Sienkiewicz i Juliusz Sienkiewicz, prawnuki Anna Dziewanowska, Jerzy Sienkiewicz, dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej - Maciej Cybulski oraz pomysłodawcy Zlotów - Anna i Antoni Cybulscy.

Sobota, drugi dzień Zlotu, rozpocznie się Mszą św. w kościele w Chełmcach oraz złożeniem kwiatów na grobach potomków Henryka Sienkiewicza na cmentarzu w Chełmcach. Następnie uczestnicy przeniosą się do Oblęgorka i wezmą udział w festynie. 

O godzinie 14.30 rozpocznie się piknik przy Pałacu Henryka Sienkiewicza. W niedzielę uczestnicy Zlotu zwiedzą między innymi zamek w Chęcinach, gdzie realizowano sceny batalistyczne do filmu "Pan Wołodyjowski". 

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution