101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wikaryjska znajdzie się na stałe na trasie kursowania autobusów miejskich

Data publikacji: 12.07.2011 15:45
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Od soboty mieszkańcy ulicy Wikaryjskiej znajdującej się na przedmieściu Kielc mogą korzystać z autobusów komunikacji miejskiej. W praktyce autobusy jeżdżą, ale ciężko do nich wsiąść, bo jak twierdzą mieszkańcy- Zarząd Transportu Miejskiego zapomniał... o wyznaczeniu przystanków.

Ulica Wikaryjska została ostatnio gruntownie przebudowana. Antoni Prędota ze społecznego komitetu Kielce-Wschód twierdzi, że dobrze się stało, iż miejskie autobusy kursują tą ulicą, ale jak dodaje, nie do końca spełniają swoje zadanie.

Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach twierdzi, że winę za taką sytuację ponosi grupa mieszkańców, którzy podczas konsultacji społecznych nie wyrazili zgody na budowę zatoki autobusowej.

Autobusy linii nr 8 kursują ulicą Wikaryjską do podkieleckiej Mójczy, ze względu na remont ulicy Zagórskiej. Mieszkańcy chcą jednak, aby linia została na stałe i jak informuje Zbigniew Michnicki z Zarządu Transportu Miejskiego- są na to duże szanse. Niewykluczone, że ulicą Wikaryjską w przyszłości będą kursować nawet dwie linie, które połączą tę część miasta z centrum.

Michał Michta
michal.michta@radio.kielce.pl

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution