101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ewakuacja przedszkola przy Piekoszowskiej

Data publikacji: 02.06.2016 15:44
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dzieci i pracownicy przedszkola nr 26, przy ulicy Piekoszowskiej w Kielcach zostali dziś ewakuowani z budynku. Jak tłumaczy Anna Straszyńska, dyrektor placówki, powodem był silny zapach gazu, który kilkanaście minut po godzinie 12 poczuli pracownicy.

- Nie wiedzieliśmy skąd ulatnia się gaz, dlatego wyszliśmy z budynku. Dzieci przez pół godziny były na zewnątrz. Na miejsce przyjechała straż pożarna, pogotowie i policja – mówi Anna Straszyńska.

Instalacja gazowa w przedszkolu została dokładnie sprawdzona i okazała się szczelna. Strażacy stwierdzili jednak, śladowe ilości tlenku węgla i wykryli, że kabel odprowadzający spaliny z opływowego podgrzewacza wody nie był w pełni szczelny. Urządzenie wyłączono. Dzieci bardzo szybko wróciły do zajęć.

Anna Straszyńska podkreśla, że przedszkole jest bezpieczne. - Budynek został przewietrzony. Być może za zapach gazu odpowiada budowane obok przedszkola osiedle. Było podjerzenie, że któraś rura mogła być uszkodzona, ale nic się nie potwierdziło – mówi Anna Straszyńska.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution