101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Miniaturowe Świętokrzyskie w Chrustach

Data publikacji: 03.06.2016 07:27
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot. www.swietokrzyskapolana.pl

W Chrustach koło Zagnańska powstał Park Miniatur, w którym można zobaczyć 20 najsłynniejszych obiektów z województwa świętokrzyskiego. Zamki, pałace, kościoły i zabytki techniki zostały przedstawione w skali 1:20. Są one rozmieszczone na terenie ok. jednego ha, który ma kształt granic województwa świętokrzyskiego - mówi Agnieszka Skowerska z Kompleksu Świętokrzyska Polana.

Obiekty zostały odtworzone tak, jak wyglądały w latach swojej największej świetności. To może być szczególnie ciekawe, ponieważ w niektórych przypadkach zachowały się jedynie ruiny obiektu, jak np. huty w Samsonowie. W Parku Miniatur będzie też można zobaczyć m.in. klasztor na Św. Krzyżu, zamek Krzyżtopór, Pałac Biskupów Krakowskich i klasztor Cystersów w Wąchocku.


Otwarcie Parku Miniatur połączone z festynem rodzinnym w Chrustach zaplanowano na sobotę. W Kompleksie Świętokrzyska Polana powstaje też oceanarium złożone z 6 wielkich akwariów, które wypełni 200 tys. litrów wody. Znajdzie się tam ok. 500 gatunków zwierząt żyjących w rzekach, morzach i oceanach z całego świata, m.in. rekiny, skrzydlice, koniki morskie, złote rybki i płaszczki. Otwarcie oceanarium odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia. Wstęp do Parku Miniatur i Oceanarium jest płatny.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution