101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nauczyciele na kursy

Data publikacji: 22.06.2016 18:38
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
10.03.2015 Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli

10.03.2015 Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Kursy dla nauczycieli pracujących z osobami dorosłymi wprowadza Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Jak tłumaczy Aneta Bródka, konsultant ŚCDN, obecnie bardzo dużo osób musi się przekwalifkować lub poprawić swoje umiejętności na dodatkowych kursach.

Niestety często takie dokształcanie nie przynosi rezultatów z winy nauczycieli, którzy pracując z dorosłymi stosują takie same metody jak podczas kształcenia dzieci, co często zniechęca kursantów.

Nauczyciel musi wiedzieć, że kluczowe jest stworzenie pozytywnej atmosfery. Oceniając bardziej koncentrujemy się na tym, co dorosły zrobił dobrze. To dlatego, że pełnoletnie osoby się boją. Mają znacznie więcej obaw niż dzieci – twierdzi Aneta Bródka.

Ważne jest by podczas zajęć wykorzystywać praktycznie doświadczenie życiowe dorosłego kursanta. Aneta Bródka skutecznych metod pracy z pełnoletnimi osobami uczyła się w Wielkiej Brytanii.- Wielka Brytania to lider europejski w edukacji dorosłych. Mają doskonały system kształcenia, dużo publikacji na ten temat. W Polsce system problem edukacji dorosłych jest, może nie całkowicie zaniedbany, ale na pewno pozostawia wiele do życzenia – twierdzi Aneta Bródka.

Kursy dla nauczycieli pracujących z osobami dorosłymi rozpoczną się we wrześniu. Będą podzielone na kilka działów tematycznych, na przykład zajęcia artystyczne, wychowanie fizyczne i język angielski.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution