101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Oblęgorek niczym starożytny Rzym

Data publikacji: 10.07.2016 16:32
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Oblęgorek. Literacki Piknik Rodzinny 10 lipca 2016 r

Oblęgorek. Literacki Piknik Rodzinny (10 lipca 2016 r)
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Walki gladiatorów, pokaz rzymskich legionów, zwiedzanie obozowiska i smaki ówczesnej kuchni oraz spektakle i występy artystyczne można oglądać dzisiaj w Oblęgorku. Z okazji 120. rocznicy wydania powieści „Quo vadis” w Pałacyku Henryka Sienkiewicza trwa Literacki Piknik Rodzinny.

Magdalena Klamka z Pałacyku Henryka Sienkiewicza mówi, że w świat starożytnego Rzymu uczestnicy pikniku "Wokół Quo vadis" są wprowadzani na różne sposoby. Najbardziej widowiskowe są walki gladiatorów oraz obozowisko legionów rzymskich przygotowane przez grupę rekonstrukcji historycznej. Z kolei na scenie odgrywane są żywe obrazy z czasów imperium rzymskiego, ponadto są także gry antyczne.

Łukasz Sędyka ze Stowarzyszenia na Rzecz Popularyzacji Kultury Antycznej „Hellas et Roma” mówi, że w obozie można posmakować specjałów ówczesnej kuchni rzymskiej. Dodaje, że potrawy są przygotowywane według przepisów, jakie przekazał w swoich dziełach Katon.

W Oblęgorku obejrzeć można także dwie wystawy: „Quovadiski”, czyli ekspozycję pocztówek z ilustracjami do powieści oraz „Kawalerowicza wizja Quo vadis”, a więc prezentację filmowych strojów i rekwizytów, m.in. tronu Nerona.

Piknik na który wstęp jest bezpłatny zakończy się wieczorem. Ostatnie wydarzenie, koncert zespołu „Consonans” z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach, rozpocznie się o godzinie 18.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution