101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Dzielnicowi będą rozmawiać z mieszkańcami

Data publikacji: 12.07.2016 14:45
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

12.07.2016. Konferencja wojewody świętokrzyskiego "Dzielnicowy bliżej nas"
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W województwie świętokrzyskim będzie realizowany rządowy program "Dzielnicowy bliżej nas". Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach, inspektor Dariusz Augustyniak powiedział, że zmieni się m. in. sposób pracy dzielnicowych.

Zamiast siedzieć za biurkiem i wypełniać dokumenty mają spotkać się z mieszkańcami rozmawiając z nimi o ich kłopotach. Dzięki temu przestaną być anonimowi, poznają rzeczywiste problemy na swoim terenie i będą mogli skuteczniej je rozwiązywać. Komendant liczy, że dzięki temu wzrośnie także zaufanie do policji.  

W województwie świętokrzyskim jest 218 dzielnicowych. Według założeń, każdy z nich ma spędzać w terenie 75% czasu swoje pracy. Program był już pilotażowo prowadzony w województwie śląskim. W konferencji uczestniczyła Jadwiga Stawnicka, pracownik Uniwersytetu Śląskiego, która przygotowała w tej sprawie raport. Potwierdza, że dzięki pracy patrolowej dzielnicowi przestali być anonimowi. Mieszkańcy zaczęli także zwracać się do nich o pomoc.

Raport pokazuje także, że część funkcjonariuszy musząc samemu zaplanować sobie służbę miała problem z wypełnieniem czasu. W ramach realizacji programu policjanci mają uczestniczyć w szkoleniach dotyczących umiejętności komunikacji z mieszkańcami i radzenia sobie ze stresem.

Monika Miller

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution