101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dzielnicowi do dyspozycji mieszkańców

Data publikacji: 14.07.2016 10:16
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

14.07.2016. Komendant Wojewódzki Policji, inspektor Dariusz Augustyniak
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Dzielnicowi zamiast siedzieć za biurkiem mają spotykać się z mieszkańcami rozmawiając o ich kłopotach. Dzięki temu przestaną być anonimowi, poznają rzeczywiste problemy na swoim terenie i będą mogli skuteczniej je rozwiązywać - mówi Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach, inspektor Dariusz Augustyniak.

W naszym regionie realizowany będzie rządowy program "Dzielnicowy bliżej nas”. To zasadnicza zmiana w pracy policji. Teraz dzielnicowi będą rozliczani nie z tego ile mandatów, czy upomnień udzielili, ale ile problemów rozwiązali - dodaje komendant.

Gość Radia Kielce - przypomina że program pilotażowo był wprowadzony w województwie śląskim i przyniósł oczekiwane rezultaty. Dzielnicowi przestali być anonimowi i z czasem coraz więcej osób zgłaszało im swoje problemy. Jeżeli udało się je rozwiązać, to w efekcie wzrastało bezpieczeństwo, a to jest przecież celem działania policji.   

W naszym regionie jest 218 dzielnicowych. Statystycznie na jednego przypada ponad 5 tysięcy osób. Komendant zauważył  jednak, że nie wszyscy potrzebują wsparcia dzielnicowych. To jakaś część mieszkańców, do których trzeba dotrzeć i wzbudzić ich zaufanie. Aby ułatwić kontakty każdy dzielnicowy ma telefon komórkowy i będzie miał tablet, na którym będzie odbierał  pocztę elektroniczną.    

W ramach realizacji programu policjanci mają uczestniczyć w szkoleniach dotyczących umiejętności komunikacji z mieszkańcami i radzenia sobie ze stresem.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution