101,4 MHz

90,4 MHz Kielce
100,0 MHz WłoszczowaReklama

"Odlewnia Chemar" bez prezesa. Został odwołany

Data publikacji: 18.07.2011 17:59
Kategoria: Wiadomości
Skomentuj
Bądź z nami na bieżąco, polub nas na Facebooku

Prezes Zarządu "Odlewni Chemar" Waldemar Rasała został odwołany ze stanowiska - dowiedziało się Radio Kielce. Decyzje o jego dymisji podjął Mirosław Marcinkowski, prezes "Chemaru SA", którego odlewnie są spółką-córką.

Nasze informacje potwierdził Witold Borowiec, przewodniczący Rady Nadzorczej "Odlewni Chemar".

Informacja o odwołaniu prezesa dotarła też do związkowców. Tadeusz Kozior, przewodniczący międzyzakładowej "Solidarności", powiedział, że póki co ciężko mu się do tego faktu odnieść. Przypomina, że odlewnie są na etapie prywatyzacji, a więc odwołanie szefa może niekorzystanie wpłynąć na ten proces.

Z prezesem Chemaru SA, czyli spółki-matki, nie udało się nam skontaktować. Pracownicy mają sporo zarzutów właśnie wobec niego.

Wczoraj informowaliśmy, że unieważnił on przetarg na sprzedaż udziałów odlewni, co w ocenie związkowców było krokiem niebezpiecznym i może doprowadzić nawet do upadłości "Odlewni Chemar".

Michał Michta
michal.michta@radio.kielce.pl

Związkowcy z kieleckiej spółki "Odlewnie-Chemar" są zaniepokojeni przerwaniem procesu prywatyzacji firmy. Informują, że ich zdaniem była to jedyna szansa na uratowanie zakładu, ale prezes zarządu "Chemaru" bez podania przyczyn unieważnił przetarg na sprzedaż udziałów.

Tadeusz Kozior z międzyzakładowej "Solidarności" w rozmowie z Radiem Kielce powiedział, że ta informacja bardzo wzburzyła załogę. Jego zdaniem przeciągający się proces prywatyzacji jest niebezpieczny dla dalszego funkcjonowania firmy, a decyzja zarządu może doprowadzić nawet do upadłości spółki "Odlewnie-Chemar". Dodał, że wszyscy liczą, iż nowy inwestor będzie lepiej zarządzał majątkiem, tym bardziej, że dobre doświadczenia z prywatyzacji ma inna spółka Chemaru - "Chemar Rurociągi".

Sprawą zajmowała się ostatnio Wojewódzka Komisja Dialogu Społecznego. Zobowiązała ona wojewodę świętokrzyskiego do wystąpienia z pismem do Ministra Skarbu z prośbą o wyjaśnienie sytuacji. Wojewoda ma również poprosić o wzmożenie nadzoru ministra nad majątkiem kieleckiego Chemaru.
Michał Michta
michal.michta@radio.kielce.pl

Skomentuj ten wpis

Telefony antenowe

Zadzwoń do nas!

Posłuchaj Online

Informator Kąpieliskowy

 • Warunki
  Nazwa kąpieliska

Legenda - warunki kąpielisk

Bardzo dobre Dobre Dostateczne Dopuszczające Słabe Zamknięte

Reklama

Informator narciarski

 • Warunki
  Nazwa stoku
 • Bałtów - Szwajcaria Bałtowska
 • Bodzentyn
 • Kielce - Stadion
 • Kielce - Telegraf
 • Konary
 • Krajno
 • Niestachów
 • Tumlin

Legenda - warunki na stokach

Bardzo dobre Dobre Słabe Zamknięte

Projekt praca

Tutaj praca czeka na Ciebie.

Sprawdź najnowsze oferty pracy

Czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2013 / Realizacja: ZetoKielce