101,4 MHz

90,4 MHz Kielce
100,0 MHz WłoszczowaReklama

"Odlewnia Chemar" bez prezesa. Został odwołany

Data publikacji: 18.07.2011 17:59
Kategoria: Wiadomości
Skomentuj
Bądź z nami na bieżąco, polub nas na Facebooku

Prezes Zarządu "Odlewni Chemar" Waldemar Rasała został odwołany ze stanowiska - dowiedziało się Radio Kielce. Decyzje o jego dymisji podjął Mirosław Marcinkowski, prezes "Chemaru SA", którego odlewnie są spółką-córką.

Nasze informacje potwierdził Witold Borowiec, przewodniczący Rady Nadzorczej "Odlewni Chemar".

Informacja o odwołaniu prezesa dotarła też do związkowców. Tadeusz Kozior, przewodniczący międzyzakładowej "Solidarności", powiedział, że póki co ciężko mu się do tego faktu odnieść. Przypomina, że odlewnie są na etapie prywatyzacji, a więc odwołanie szefa może niekorzystanie wpłynąć na ten proces.

Z prezesem Chemaru SA, czyli spółki-matki, nie udało się nam skontaktować. Pracownicy mają sporo zarzutów właśnie wobec niego.

Wczoraj informowaliśmy, że unieważnił on przetarg na sprzedaż udziałów odlewni, co w ocenie związkowców było krokiem niebezpiecznym i może doprowadzić nawet do upadłości "Odlewni Chemar".

Michał Michta
michal.michta@radio.kielce.pl

Związkowcy z kieleckiej spółki "Odlewnie-Chemar" są zaniepokojeni przerwaniem procesu prywatyzacji firmy. Informują, że ich zdaniem była to jedyna szansa na uratowanie zakładu, ale prezes zarządu "Chemaru" bez podania przyczyn unieważnił przetarg na sprzedaż udziałów.

Tadeusz Kozior z międzyzakładowej "Solidarności" w rozmowie z Radiem Kielce powiedział, że ta informacja bardzo wzburzyła załogę. Jego zdaniem przeciągający się proces prywatyzacji jest niebezpieczny dla dalszego funkcjonowania firmy, a decyzja zarządu może doprowadzić nawet do upadłości spółki "Odlewnie-Chemar". Dodał, że wszyscy liczą, iż nowy inwestor będzie lepiej zarządzał majątkiem, tym bardziej, że dobre doświadczenia z prywatyzacji ma inna spółka Chemaru - "Chemar Rurociągi".

Sprawą zajmowała się ostatnio Wojewódzka Komisja Dialogu Społecznego. Zobowiązała ona wojewodę świętokrzyskiego do wystąpienia z pismem do Ministra Skarbu z prośbą o wyjaśnienie sytuacji. Wojewoda ma również poprosić o wzmożenie nadzoru ministra nad majątkiem kieleckiego Chemaru.
Michał Michta
michal.michta@radio.kielce.pl

Skomentuj ten wpis

Telefony antenowe

Zadzwoń do nas!

Posłuchaj Online

Informator Kąpieliskowy

  • Warunki
    Nazwa kąpieliska

Legenda - warunki kąpielisk

Bardzo dobre Dobre Dostateczne Dopuszczające Słabe Zamknięte

Reklama

Projekt praca

Tutaj praca czeka na Ciebie.

Sprawdź najnowsze oferty pracy

Czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2013 / Realizacja: ZetoKielce