101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Pacjenci onkologii pod opieką Matki Bożej

Data publikacji: 08.09.2016 15:56
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

08.09.2016 Odpust parafialny w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach. Przekazanie kopii obrazu dyrektorowi ŚCO w Kielcach Stanisławowi Góździowi
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Sulisławskiej trafiła do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Uroczyste poświęcenie i przekazanie obrazu odbyło się dziś podczas odpustu parafialnego w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach.

Dyrektor lecznicy Stanisław Góźdź uważa, że osoby stykające się z nieszczęściem, spowodowanym przez chorobę nowotworową często znajdują spokój i ukojenie u Boga. Dlatego dla pacjentów onkologii kopia Cudownego Obrazu to szczególny dar. Obraz zostanie umieszczony w Kaplicy Św. Krzyża, na 3 piętrze ŚCO. Planowana jest szczególna uroczystość powitania Matki Bożej Sulisławskiej w kaplicy. Stanisław Góźdź dodaje, że codziennie widzi chorych, którzy w tym miejscu uzyskują spokój, wewnętrzną równowagę i nadzieję do dalszej walki z chorobą.
 
Oryginalny obraz, znajdujący się w ołtarzu sulisławickiego sanktuarium został przywieziony do Polski z Rosji, prawdopodobnie w 1610 roku. Wierni od kilkuset lat pielgrzymują do tego miejsca, by prosić Matkę Bożą o zdrowie i potrzebne łaski. Także obecnie przyciąga wielu modlących się pielgrzymów. "Często przybywają tu rodziny osób ciężko chorych, prosząc o uzdrowienie dla swoich bliskich. Początkowo, obraz służył jako wieko do skrzyneczki kapelana wojskowego, który przynosił w niej rannym i chorym żołnierzom komunię św. i oleje. Od początku wizerunek był więc związany z ludzkim cierpieniem" - mówi ks. Mariusz Mazur, były kustosz sanktuarium.

Sanktuarium w Sulisławicach jest nazywane Częstochową Ziemi Sandomierskiej. Obraz Matki Bożej Sulisławskiej został koronowany w 1913 roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution