101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

WUP wesprze przedsiębiorców

Data publikacji: 11.09.2016 11:23
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
16.5.2016 Kielce. Wojewódzki Urząd Pracy przy ul. Witosa

16.5.2016 Kielce. Wojewódzki Urząd Pracy przy ul. Witosa
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Ponad 24 mln złotych wsparcia trafi do przedsiębiorców z Województwa Świętokrzyskiego. Pieniądze przeznaczone będą na realizację dwóch projektów, z których na każdy zabezpieczono około 12 mln złotych.

Paweł Lulek z Wojewódzkiego Urzędu Pracy poinformował, że pierwsze działanie obejmować będzie szkolenia dla osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej, a następnie uzyskanie bezpośredniego wsparcia na uruchomienie przedsiębiorstwa. Będzie on skierowany do mieszkańców Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego, w skład którego wchodzą Kielce oraz 11 gmin ościennych.
 
Z kolei drugi projekt skierowany jest do właścicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z całego regionu. Będą oni mogli starać się o refundację 80% całkowitych kosztów szkolenia, stażu, studiów podyplomowych czy innych form podnoszenia kwalifikacji, na które skierują swoich pracowników.
 
Zanim przedsiębiorcy będą mogli skorzystać ze wsparcia Wojewódzki Urząd Pracy dokona  wyboru tzw. Operatora  czyli podmiotu, który będzie kompleksowo obsługiwał  wszystkich przedsiębiorców zainteresowanych skorzystaniem z pomocy.

W przypadku, gdy przedsiębiorca spełni wszystkie wymogi, Operator udzieli promesy przyszłej refundacji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Największe preferencje otrzymają przedsiębiorcy inwestujący w rozwój pracowników po pięćdziesiątym roku życia, o najniższych kwalifikacjach, a także firmy funkcjonujące w ramach strategicznych dla regionu obszarach działalności.
 
Z pomocy przedsiębiorcy będą mogli skorzystać na początku 2017 roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution