101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Onkologia w Staszowie otwarta. "Dobry sprzęt i nowoczesny blok operacyjny"

Data publikacji: 26.09.2016 14:58
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Otwarcie Onkologii w Staszowie

Otwarcie Onkologii w Staszowie
Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Filia Świętokrzyskiego Centrum Onkologii została otwarta w staszowskim szpitalu. Raz w tygodniu przyjmować będzie tam lekarz onkolog, który ustali proces leczenia, zleci wykonanie niezbędnych badań i zabiegów. Część z nich będzie wykonywana na miejscu, ponieważ szpital dysponuje dobrym sprzętem i nowoczesnym blokiem operacyjnym- powiedział dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii- Stanisław Góźdź. Podkreśla, że najważniejsze jest skrócenie pacjentom drogi do specjalistów i ułatwienie całego procesu leczenia.

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Staszowie- Józef Żółciak zapewnia, że jego lecznica jest dobrze przygotowana do prowadzenia filii. Pielęgniarki zostały już przeszkolone, a rejestracja będzie mieć dostęp do systemu informatycznego ŚCO.

Wiceminister zdrowia- Marek Tombarkiewicz poinformował, że obecnie trwają prace nad zmianą sposobu funkcjonowania onkologii w naszym kraju. Resort rozważa dwie możliwości: albo tworzenie wielu kompleksowych ośrodków, albo filii- jak robi to Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Pierwsze efekty prac lokalnych oddziałów będzie można ocenić dopiero za kilka miesięcy i wtedy zapadną decyzje, który z kierunków zostanie wybrany jako rozwiązanie systemowe. Marek Tombarkiewicz uważa, że tworzenie filii to dobry pomysł, wygodny dla pacjentów.

Otwarcie poradni onkologicznej poprzedzone było przekazaniem staszowskiemu szpitalowi nowoczesnego aparatu USG, ufundowanego przez Grupę Azoty „Siarkopol" w Grzybowie.

Filie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii działają już w Ostrowcu, Starachowicach i Końskich, niedługo wznowi działalność onkologia we Włoszczowie, a w październiku otwarta zostanie poradnia onkologiczna w Sandomierzu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution