101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Młodzieżowa rada jednak powstanie. Po zmianie statutu

Data publikacji: 28.09.2016 19:31
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

07.07.2016 Kielce. Spotkanie konsultacyjne radnych z inicjatorami powołania Młodzieżowej Rady Miasta.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kolejny zwrot akcji, w sprawie powołania młodzieżowej rady miasta w Kielcach. Jak informowaliśmy, z powodu niewystarczającego zainteresowania szkół, czwartkowe wybory do tego gremium się nie odbędą, ale młodzież prawdopodobnie otrzyma kolejną szansę na przeprowadzenie wyborów w grudniu tego roku.

Dariusz Kozak - przewodniczący rady miasta informuje, że po rozmowach z urzędnikami wydziału edukacji, pojawił się pomysł aby zmienić statut młodzieżowej. Zmiana miałaby polegać na zmniejszeniu liczby szkół koniecznych do zaangażowania w prace rady. Do tej pory, statut stanowił że musi to być połowa szkół, w nowym założeniu, aby powołać młodzieżową wystarczyłoby uczestnictwo czterdziestu procent placówek.

Taka korekta musi być uzgodniona z szefami klubów w Radzie Miasta. Jeśli w ciągu najbliższych dni wyrażą zgodę na zmianę, to podczas kolejnej sesji rady miasta 20 października, poprawki w statucie zostaną wprowadzone w życie. W takim układzie wybory mogłyby odbyć się jeszcze w grudniu, natomiast młodzieżowa rada rozpoczęłaby prace na początku przyszłego roku.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution