101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Bogdan Wenta: Jesteśmy otwarci na wszystkich

Data publikacji: 30.09.2016 10:37
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot. Kamil Król / Radio Kielce

W Kielcach zainaugurowało działalność nowe stowarzyszenie "Projekt Świętokrzyskie". Powstało ono z inicjatywy eurodeputowanego Bogdana Wenty. Jak powiedział gość Radia Kielce - ma ono charakter społeczny. Chce, aby w tej strukturze znalazły się osoby, które chcą działać, mają pomysły, są aktywne, ale dotychczas nie znalazły dla siebie miejsca.

Celem stowarzyszenia jest budowa społeczeństwa obywatelskiego i zgromadzenie osób, które  podejmuje inicjatywy ważne dla lokalnej społeczności. Liczy m. in. na aktywność samorządowców i przedsiębiorców, którzy doskonale znają realia rynku i wiedzą, jak można rozwiązać pewne problemy.

Bogdan Wenta podkreślał, że stowarzyszenie chce być apolityczne, ale ma świadomość, że nie da się uciec od polityki. Przykładem tego jest obecność na wczorajszej inauguracji wielu byłych i obecnych polityków Platformy Obywatelskiej, dawnej Unii Wolności, a także Komitetu Obrony Demokracji.

Eurodeputowany nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy zamierza kandydować na prezydenta Kielc lub marszałka województwa. Stwierdził, że naturalnym jest, że osoby aktywne jako przedstawiciele danej społeczności powinny ją reprezentować w samorządach, stąd budowa struktur formacji we wszystkich powiatach.

Konkretne cele zostaną wskazane za rok. Tymczasem członkowie formacji mogą już dziś angażować się z działania społecznie użyteczne. Jako przykład podał działania na rzecz  wprowadzenia profilaktycznych badań wzroku u niemowląt   czy zaangażowanie się   w rozwój wydziału lekarskiego przy UJK.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution