101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

10 tysięcy złotych na pracownię. Dzięki młodym filmowcom

Data publikacji: 13.10.2016 15:31
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot. Daniel Lenart / Radio Kielce

"Chemia w kuchni" to tytuł filmu, dzięki któremu IV Liceum Ogólnokształcące w Kielcach dostało 10 tysięcy złotych na doposażenie swojej pracowni chemicznej. Pieniądze przekazała dziś firma Adamed, która z okazji swojego 30-lecia zorganizowała konkurs dla szkół na najciekawszy film popularyzujący chemię. W sumie szkoły z całej Polski zgłosiły około 300 filmów, a "Chemia w kuchni" znalazła się wśród 30 laureatów.

Jak tłumaczy Wojciech Siuda, przedstawiciel Adamedu, produkcja licealistów z Kielc robi duże wrażenie i pokazuje jak bardzo kreatywni mogą być młodzi ludzie. Uczniowie z klasy II D, która przygotowała nagranie, Paulina i Wiktor przyznają, że konkurs był okazją do dobrej zabawy, ale też ciekawą formą nauki chemii.

- To była wspólna inicjatywa nauczycielki od chemii i nasza. Ona przygotowała scenariusz, my czasem proponowaliśmy jakieś zmiany i ostatecznie wyszło wszystko bardzo dobrze. A chemia jest bardzo ciekawa, otacza nas z każdej strony, warto ją poznać lepiej - mówili.

Anna Kozłowska, nauczycielka chemii w IV LO, która była autorką scenariusza zwycięskiego filmu, nie ukrywa, że 10 tysięcy, które szkoła otrzymała bardzo pomoże uatrakcyjnić lekcje. Według niej każdy uczeń może polubić chemię, trzeba tylko odpowiedniego podejścia nauczyciela i dobrze wyposażonej pracowni. - Bez ciekawych doświadczeń, chemia jest martwa. Młodzież lubi widowiska, lubi jak coś wybucha. Trzeba im to prezentować na lekcjach, zachęcać, żeby sami próbowali różnych doświadczeń - uważa Anna Kozłowska.

Uczniowie klasy II D przygotowali dziś akademię dla swoich kolegów. Prezentowali im ciekawe doświadczenia chemiczne, żeby pokazać jak ciekawy może być ten przedmiot.

chemicy

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution