101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Czy będzie parking obok dawnego kina "Romantica"?

Data publikacji: 14.10.2016 16:49
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

04.10.2016 Kielce. Parking przy dawnym kinie Romantica.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Komisja ładu przestrzennego i gospodarki nieruchomościami kieleckiej rady miasta nie zaopiniowała projektu uchwały, dotyczącej wydzierżawienia na okres 15 lat działki przy ulicy Panoramicznej za dawnym kinem „Romantica”. Z wnioskiem wystąpił właściciel pobliskiego hotelu, który planuje wybudowanie tam parkingu wielopoziomowego dostępnego nie tylko dla gości hotelowych. Jeden poziom zostałby włączony do strefy płatnego parkowania obowiązującego w mieście.

Piotr Dwurnik członek zarządu Przedsiębiorstwa Turystycznego „Łysogóry” powiedział, że rozmowy z władzami miasta prowadzone są od kilku lat. Pojawiło się jednak światełko w tunelu i być może niebawem uda się tę inwestycję zrealizować.

Artur Hajdorowicz dyrektor wydziału rozwoju i rewitalizacji miasta nie jest przeciwnikiem budowy parkingu w tym miejscu, ale - jak podkreśla - wcześniej należy wyjaśnić kilka kwestii. Przede wszystkim jak będzie wyglądać w przyszłości komunikacja ulicą Panoramiczną, czyli czy będzie możliwość wjazdu w nią z Czarnowskiej oraz, czy zachowany zostanie ciąg pieszy od ulicy Sienkiewicza do dworca autobusowego.

Zdaniem Artura Hajdorowicza - trzeba też uzgodnić wygląd przyszłego parkingu, żeby architektonicznie pasował do tego miejsca.

Komisja spotka się w tej sprawie przed sesją, która odbędzie się 20 października.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution