101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Patriotyczna gra miejska odbyła się w Kielcach

Data publikacji: 04.11.2016 20:28
Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. Patriotyczna gra miejska 4 listopada 2016 r.

Kielce. Patriotyczna gra miejska (4 listopada 2016 r.)
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Grupa uczniów z gimnazjum numer 7 w Kielcach odwiedziła dziś naszą rozgłośnię. Młodzi ludzie uczestniczyli w grze miejskiej propagującej postawy patriotyczne. Zabawa była częścią obchodów Święta Niepodległości.

Zadaniem, z którym młodzież musiała uporać się w Radiu Kielce było rozszyfrowywanie tajemniczego listu. Mimo, że ćwiczenie nie było łatwe, uczniowie poradzili sobie z nim bez problemów. Uczestnicy zabawy musieli też wykazać się wiedzą, dotyczącą znanych postaci historycznych związanych z Kielcami.

Koordynator imprezy- Izabela Jamka uważa, że patriotyzm można pokazać na wiele sposobów, nie tylko podczas szkolnych akademii. Może temu służyć także zabawa, przemycająca istotne wartości. W dzisiejszą grę miejską zaangażowali się wszyscy uczniowie gimnazjum numer 7. Każda klasa została podzielona na zespoły.

Jeden wędrował po mieście, odwiedzając najbardziej charakterystyczne miejsca i instytucje. Młodzi ludzie byli m.in. w Muzeum Historii Kielc i Ośrodku Myśli Patriotycznej. Druga grupa została w szkole i tam wykonywała zadania, które miały przybliżać ideę współczesnego patriotyzmu.
Radio Kielce było patronem medialnym imprezy.

 

Magdalena Nowak

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution