101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Powstaną kolejne hale sportowe? Prezydent pewny, radna nie

Data publikacji: 19.11.2016 16:48
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

08.11.2016 Kielce. Nowa hala sportowa przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zapowiadana przez władze Kielc budowa hal sportowych przy kolejnych szkołach ponadgimnazjalnych stoi pod znakiem zapytania. W projekcie przyszłorocznego budżetu miasta pojawiają się zapisy mówiące o inwestycji przy I Liceum Ogólnokształcącym imienia Stefana Żeromskiego.

Regina Zapała, przewodnicząca komisji edukacji Rady Miasta twierdzi jednak, że decydowanie o tym, która szkoła powinna zyskać hale, w obecnej sytuacji jest przedwczesne. Jak mówi, na razie potrzebne jest przygotowanie nowej sieci. Po reformie edukacji być może zmienią się priorytety, dlatego temat nowych obiektów sportowych może powrócić w styczniu.

Tymczasem, Andrzej Sygut, zastępca prezydenta Kielc tłumaczy, że w przyszłym roku mogą powstać nawet dwie hale. Oprócz "Żeromskiego" o nowy obiekt być może wzbogaci się też Liceum Ogólnokształcące imienia Cypriana Kamila Norwida. Jak mówi, urzędnikom udało się znaleźć oszczędności. Miasto dysponuje dokumentacją hali sportowej, która powstała na Dąbrowie, a budynki o podobnej charakterystyce mogłyby powstać także przy I i III LO - tłumaczy. Dzięki temu udałoby się zmniejszyć koszty przygotowania dokumentacji.

Na początku listopada została otwarta nowa hala sportowa przy VII liceum imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution