101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Planowana reforma oświaty: Wojewoda rozwiewała wątpliwości nauczycieli

Data publikacji: 23.11.2016 18:37
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

O planowanej reformie oświaty dyskutowano w Jędrzejowie. W tej sprawie wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, oraz świętokrzyski wicekurator oświaty Renata Rabczyńska spotkały się z samorządowcami oraz związkowcami powiatu jędrzejowskiego. Spotkanie to było elementem akcji informacyjnej, jaką rozpoczęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Podczas rozmów przedstawione zostały najważniejsze założenia planowanych zmian. Nie obyło się bez pytań i wątpliwości zebranych osób.

O zasadność i potrzebę planowanej reformy pytała m.in. Lidia Osińska - wice dyrektor Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie oraz prezes oddziału ZNP w Jędrzejowie. Jak powiedziała, nie zgadza się z opiniami, że w gimnazjach są słabe wyniki nauczania i słabe kompetencje gimnazjalistów oraz , że w tych szkołach uczy się tzw. ”patologiczna młodzież”. Takie argumenty podawane były jako niektóre powody proponowanej likwidacji gimnazjów - mówi Lidia Osińska.

Marcin Piszczek burmistrz Jędrzejowa, pytał natomiast o limity liczby uczniów w klasach pierwszych i siódmych od przyszłego roku oraz czy będzie można tworzyć mniejsze placówki szkolne tylko z oddziałami 1- 4, jeżeli w szkole nie będzie można pomieścić klas siódmej i ósmej. 

Jak poinformowała Radio Kielce - wojewoda Agata Wojtyszek, najważniejsze i trudne zagadnienia oraz pytania od wójtów i burmistrzów przekazywane są do Warszawy, aby poznać prawidłowe odpowiedzi. Ważne, aby przyjrzeć się propozycjom od samorządowców, ponieważ chodzi o to, aby przygotować ustawę tak, aby była ona z korzyścią dla ucznia.

Oprócz Jędrzejowa spotkania wojewody z samorządowcami w sprawie planowanej reformy oświaty odbyły się już w Opatowie, Pińczowie, Sandomierzu, w Skarżysku-Kamiennej i w Starachowicach. Jutro kolejne w Busku- Zdrój i Kazimierzy Wielkiej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution