101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Kielce przyjazne niepełnosprawnym. Zniknęły kolejne bariery

Data publikacji: 25.11.2016 12:04
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

25.11.2016. Zlikwidowane bariery architektoniczne na Bocianku w Kielcach
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Kolejne bariery architektoniczne zniknęły z mapy Kielc. Ich usuwanie, to wspólna akcja Anny Sowy, pełnomocnika prezydenta miasta ds. osób niepełnosprawnych i naszej rozgłośni. Tym razem, schodki do lokali użytkowych przy ulicy Konopnickiej 5 zostały zamienione na łagodne podjazdy.

Eryk Wilkoński, prezes spółdzielni mieszkaniowej "Bocianek" informuje, że na jego osiedlu pozostało już niewiele miejsc niedostępnych dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Jak zapewnia, będą one sukcesywnie likwidowane, np. przy okazji remontu chodnika, albo drogi.

Pomysłodawczyni akcji Anna Sowa jest zadowolona, że Kielce stają się miastem przyjaznym dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. – Dotychczas udało się zlikwidować 8 barier architektonicznych, dziś doszło kolejnych 8. Akcja, którą prowadzimy wspólnie z Radiem Kielce przynosi fantastyczne wyniki – dodaje Anna Sowa.

Z likwidacji schodków do lokali użytkowych i zastąpienia ich podjazdami zadowoleni są także mieszkańcy Bocianka. Pelagia Kosiarkiewicz, która na tym osiedlu mieszka od kilkudziesięciu lat. mówi, że to mądre i przemyślane rozwiązanie, pomagające osobom nie tylko niepełnosprawnym, ale także matkom z dziećmi oraz ludziom starszym.  

Dotychczas udało nam się usunąć bariery architektoniczne m. in. przy ulicy Zagórskiej i na osiedlu Słoneczne Wzgórze. Kolejne zostaną zlikwidowane w grudniu na osiedlu Uroczysku.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution