101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online
Choinka pod Choinkę 2016

Warto pomagać – przekonujemy się o tym każdego roku, organizując przed Bożym Narodzeniem naszą przedświąteczną akcję charytatywną. Licytacje na antenie Radia Kielce pokazują, że nasi słuchacze mają otwarte serca i zawsze wyciągają pomocną dłoń, kiedy ktoś potrzebuje pomocy.

W tym roku wraca „Choinka pod choinkę”. Aukcję 5 wyjątkowych bożonarodzeniowych drzewek rozpoczęliśmy w poniedziałek 12 grudnia, a pieniądze uzyskane z licytacji przeznaczymy na zakup specjalistycznego samochodu do przewożenia chorych, dla hospicjum stacjonarnego im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.

Pod młotek poszły choinki przekazane przez miasta, w których znajdują się terenowe redakcje Radia Kielce: Sandomierz, Ostrowiec, Starachowice, Kazimierzę Wielką i Jędrzejów.  Każdego dnia gościliśmy w innym miejscu i udało nam się sprawić, że duch rywalizacji między tymi miastami pomógł w zbieraniu pieniędzy na rzecz hospicjum, prowadzonego przez kielecką Caritas. Koszt specjalistycznego ambulansu, bardzo potrzebnego chorym, to około 140 tysięcy złotych.

Od 2003 roku wspieramy osoby potrzebujące. Dzięki naszym słuchaczom, pomogliśmy między innymi małym pacjentom dziecięcego szpitala w Kielcach, naszym rodakom na Syberii i uzdolnionej młodzieży z regionu, przekazując im stypendia.

Choinki fundowali m.in.: piłkarze reprezentacji Polski, szczypiorniści Vive, ojcowie Oblaci ze Św. Krzyża oraz znani i lubiani aktorzy i piosenkarze. Do tej pory zebraliśmy w sumie ponad 240 tysięcy złotych. Tym razem, na naszą pomoc liczą podopieczni kieleckiego hospicjum. Wierzymy, że i ta akcja zakończy się sukcesem. 

Zaczęliśmy w poniedziałek - 12 grudnia, tuż po godzinie 6.00. Finały odbywały się codziennie, w popołudniowym programie – Punkty Widzenia o godz. 16.30. Akcja trwała 5 dni.

Pierwszego dnia akcji, 12 grudnia'16, zebraliśmy 4100 zł.

Drugi dzień choinkowych licytacji przyniósł 3200 zł. Licytowaliśmy choinkę z Sandomierza.

Trzeci dzień "Choinki pod choinkę". Z licytacji choinki ze Starachowic uzyskaliśmy 3600 zł, dodatkowo Magdalena Kusztal, dyrektor KCK dołożyła do puli zebranych pieniędzy 500zł, taką samą kwotę zadeklarował Marek Materek, prezydent Starachowic. Daje nam to sumę z trzeciego dnia równą 4600 zł, najwyższą w tegorocznej edycji "Choinki pod choinkę".

W czwartek licytowaliśmy choinkę przygotowaną przez mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, która sprzedała się za 3500 zł.

Ostatniego dnia licytacji, w piątek, drzewko ufundowane przez Jędrzejów udało się zlicytować za 4600 zł, dodatkowo Fundacja Vive Serce Dzieciom przekazała 2000 zł, a anonimowa osoba dodała do tej kwoty kolejny 1000 zł. Tym samym ostatni dzień licytacji przyniósł 7600 zł.

Po pięciu dniach akcji "Choinka pod choinkę" uzbieraliśmy 23 000 zł.

Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w licytacji, samorządom i przygotowującym świąteczne drzewka, gościom, którzy odwiedzali nas, przynosili prezenty dla zwycięzców licytacji, i zachęcali do brania udziału w naszej akcji, i wreszcie tym którzy bawiąc się z nami w aukcję, tak bardzo pomogli w zbliżeniu się do naszego celu, czyli zakupu specjalistycznego samochodu do przewożenia chorych, dla hospicjum stacjonarnego im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. DZIĘKUJEMY!!

Numer rachunku: Caritas Diecezji Kieleckiej, na który można przelewać pieniądze na akcję "Choinka pod Choinkę":

58105014161000009080117352


Od 4 lat, naszym akcjom charytatywnym towarzyszy pastorałka, przygotowana we współpracy z gwiazdami polskiej sceny muzycznej. W tym roku, dziennikarze naszej rozgłośni zaśpiewali z zespołem Golec Orkiestra. W studiu GRAM naszej rozgłośni nagrywaliśmy teledysk do utworu "Na dobry czas". Pastorałkę napisali Andrzej Wolski (kompozytor) na co dzień pracujący z młodzieżą w DK Zameczek oraz autor tekstu Paweł Solarz pomysłodawca dotychczasowych świątecznych utworów.
Teledysk będzie można zobaczyć od poniedziałku na stronie internetowej Radia Kielce. Akcję wspiera także Teleekspress

W gronie wykonawców tegorocznej pastorałki był m. in. Stanisław Blinstrub. - Zbliża się okres świąteczny, czas przygotowań. Znajdujemy tę chwilę, aby wspólnie się spotkać i zrobić coś dobrego dla innych – powiedział.

Iwona Murawska podkreśla, że nagrywanie świątecznego utworu sprawia jej ogromną przyjemność.  - To wyjątkowa pastorałka, ponieważ mówi o wyjątkowym dniu jakim jest Wigilia. Tego dnia możemy spotkać i pojednać się z bliskimi. Warto śpiewać krzewić takie dobre słowa w sercach innych – dodała Iwona Murawska.

Z naszą pastorałka gościliśmy 15 grudnia w Teleexpresie.

Tagi do tego wpisu

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution