101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Historyczny dzień dla Bodzentyna. Jan Paweł II patronem miasta

Data publikacji: 11.12.2016 14:59
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
11.12.2016 Bodzentyn. Uroczystości nadania patrona św. Jana Pawła II miastu i gminie Bodzentyn.

11.12.2016 Bodzentyn. Uroczystości nadania patrona św. Jana Pawła II miastu i gminie Bodzentyn.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Święty Jan Paweł Drugi został patronem miasta i gminy Bodzentyn. Uroczystości rozpoczęła nadzwyczajna sesja, podczas której radzie miejskiej przekazany został Dekret Stolicy Apostolskiej. Dokument potwierdza fakt wyboru Papieża Polaka na patrona Bodzentyna, podobnie jak wydany wcześniej dekret watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Dariusz Skiba, burmistrz Bodzentyna powiedział, że ta niedziela na zawsze zapisze się w kartach pamięci gminy. – Dla mieszkańców, to wielki zaszczyt i nobilitacja, zobowiązanie wobec nauki Jana Pawła II. To dzień wyjątkowy dla naszego miasta i gminy Bodzentyn – dodał Dariusz Skiba. Jednocześnie przypomniał, że Papież, jeszcze jako Karol Wojtyła w 1974 roku odwiedził bodzentyńską ziemię, podczas peregrynacji cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.
 
Jak powiedział ksiądz Zbigniew Kras, kapelan Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Jan Paweł II patronem Bodzentyna był od dawna w sercach mieszkańców, natomiast teraz to się sformalizowało. – To pociąga za sobą jeszcze większe zobowiązania dla mieszkańców tej ziemi. Jednocześnie to nie tylko zobowiązanie, ale też i zaszczyt. Ludzie wierzący patrzą nie tylko na to, że mamy żyć ideami patrona, ale przede wszystkim jeżeli zdają sobie sprawę, że jest to święty patron, to także mogą liczyć na błogosławieństwo za wstawiennictwem świętego Jana Pawła II – dodał duchowny.
 
Bodzentyn jest drugą miejscowością w diecezji kieleckiej, które ma świętego patrona, zatwierdzonego przez Stolicę Apostolską. Rok temu patronem Jędrzejowa został bł. Wincenty Kadłubek.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution