101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

"Choinka pod Choinkę". Drugiego dnia uzbieraliśmy 3200 zł

Data publikacji: 13.12.2016 06:00 / Data aktualizacji: 13.12.2016 06:00
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze


Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

We wtorek 13 grudnia licytowaliśmy choinkę z Sandomierza, która w całości została wykonana przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy. Finał licytacji zakończył się kwotą 3200 zł, którą zaoferowała pani Katarzyna z Sandomierza.
Tak przebiegała licytacja:

godz. 6.27 Pani Małgorzata jako pierwsza wzięła udział w dzisiejszej licytacji, potrajając cenę wywoławczą.

godz. 6.30 Tylko trzy minuty cena drzewka wynosiła 300 zł. Pani Bogumiła dodała do tej kwoty kolejne 100 zł.

godz. 6.42 O ufundowanej przez Sandomierzan choince opowiadał burmistrz Marek Bronkowski. Pod choinką znalazł się pierwszy prezent, który otrzyma zwycięzca licytacji, kojarzony z ziemią sandomierską krzemień pasiasty.

godz. 7.22 W tym roku zbieramy pieniądze na zakup specjalistycznego ambulansu na potrzeby hospicjum stacjonarnego im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Pani Karolina opowiedziała nam o swoim dziadku, podopiecznym placówki.

godz. 7.41 Niezawodny pan Jan zaoferował 514 zł za naszą choinkę.

godz. 7.45 Beata Wojciechowska, dyrektor Instytutu Historii UJK opowiedziała o tym, skąd wziął się zwyczaj przystrajania choinek na Święta Bożego Narodzenia

godz. 9.36 Do licytacji przyłączył się świętokrzyski senator z PiS Krzysztof Słoń. Cena drzewka zdecydowanie poszybowała w górę, i na ten moment wynosi 1000 zł.

godz. 9.43 Dziś w Sandomierzu, w naszej terenowej redakcji, dziennikarki Grażyna Szlęzak-Wójcik i Renata Morąg gościły biskupa Krzysztofa Nitkiewicza i Marka Bronkowskiego, burmistrza Sandomierza. Pamiątkowy medal z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski oraz album fotografii z Sandomierza, parasol i inne gadżety zasilają pulę licytowanych dziś przedmiotów.

godz. 10.17 W sandomierskim studiu Radia Kielce kolejni goście, Agnieszka Klimkiewicz i Marcin Wąsik, wykonawcy licytowanej dziś choinki. Dowiedzieliśmy się co inspirowało twórców, podczas ozdabiania drzewka.

godz. 10.32 1200 zł to nowa cena licytowanej dziś choinki. Dziękujemy panie Ryszardzie.

godz. 10.43 Andrzej, Sebastian i dwie Wiktorie w studiu, kilkanaście osób w reżyserce to wycieczka z Technikum Ekonomicznego nr 6 w Kielcach która także przyłączyła się do naszej akcji zachwalając przedmiot dzisiejszych zmagań licytacyjnych. Młodzież miała okazję zapowiedzieć połączenie ze studiem w Sandomierzu. A tam gośćmi naszych dziennikarek byli Małgorzata Szuba, dyrektor Szkoły Podstawowej numer 4 w Sandomierzu i Paweł Żerebiec, Strefa Nauki.

Przy okazji postanowiliśmy pokazać dokładniej licytowane drzewko.

godz. 11.28 Pani Grażyna Jarosz z Fundacji Vive Serce Dzieciom wsparła naszą akcję licytując 1300zł.

godz. 11.34 Kolejny raz przenieśliśmy się do Sandomierza by porozmawiać z Karolem Burym,  Kasztelanem Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej i Wojciechem Duminem, dyrektorem Sandomierskiego Centrum Kultury.

godz. 12.25 Kolejny raz połączyliśmy się z Sandomierzem. W studiu Cezary Łutowicz – jubiler specjalizujący się biżuterii z krzemienia pasiastego, oraz Anna Jeżowska z Centrum Informacji Turystycznej, Karolina Zalewska i Małgorzata Nawrocka - koordynatorki projektu Świat Ojca Mateusza. Panie opowiedziały o planie przygotowania atrakcji turystycznej opartej na świecie Ojca Mateusza. Pan Cezary przekazał kolejny upominek dla zwycięzcy dzisiejszej licytacji - srebrna zawieszka oczywiście z krzemieniem pasiastym.

godz. 12.53 Katarzyna Cichocka, Joanna Reczyńska ze Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt oraz ponownie Wojciech Dumin. Rozmawialiśmy o sandomierskim schronisku dla bezdomnych zwierząt.

godz. 13.19 Turoń, był tylko eksponatem, a gośćmi kolejnego "wejścia" z Sandomierza byli Irena Godyń, etnograf i Dominik Abłamowicz, dyrektor Muzeum Okręgowego w Sandomierzu. Nasi goście opowiadali o dawnych zwyczajach towarzyszących Świętom Bożego Narodzenia.

Dodzwonił się do nas także pan Lech, proponując 1400 zł za naszą choinkę.

godz. 13.47 Ostatnie połączenie ze studiem terenowym wypełniła rozmowa z Katarzyną Zioło, asystentką burmistrza Sandomierza.

godz. 14.17 Do licytacji w naszej akcji zachęcał rektor UJK Jacek Semaniak. Pod choinką znalazły się kolejne prezenty.

godz. 14.30 Prof Wiesław Trąmpczyński, rektor Politechniki Świętokrzyskiej, oraz dr Artur Szmidt wraz ze studentami podarowali na licytację choinkę wykonaną na drukarce 3D, w komplecie są także ozdoby choinkowe.

godz. 14.42 Pani Małgorzata z Ostrowca Świętokrzyskiego zaproponowała 1500 zł za choinkę. Dziękujemy.

godz. 15.18 Poprosiliśmy o profesjonalną ocenę licytowanego dziś drzewka Marię Kowalczyk – dyr. Kieleckiego Plastyka. Ocena była na tyle zachęcająca że zachęciła pana Andrzeja z Pierzchnicy, który podbił cenę choinki na 1800 zł.

 

godz. 15. Ostatnim dziś gościem, przed finałem licytacji był Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty.

godz. 16.30 Finał drugiej licytacji akcji "Choinka pod choinkę" 2016. W licytacjach pomagał nam Marek Bronkowski, burmistrz Sandomierza i młodzież z Siemachy.

Jako pierwsza w finale wystąpiła pani Małgorzata z kwotą 2000 zł. Następne postąpienie to 2200 zł które zaproponował pan Andrzej. Pani Małgorzata przebija na 2300 zł.

 

 

W ścisłym finale zmierzyły się panie Katarzyna i Małgorzata. Ostatecznie licytację wygrała pani Kasia oferując 3200 zł. W sumie po dwóch dniach licytacji uzbieraliśmy 7300 zł.

 

– Tak jak naturalnym jest niesienie pomocy potrzebującym tak i nasza choinka wykonana jest głównie z tego, co dała natura - powiedział burmistrz Marek Bronkowski.

Choinka ma około 70 cm wysokości, została na niej umieszczona kora oraz zasuszone pomarańcze, kiwi, orzechy, makówki , laski cynamonu. Są także małe, rajskie jabłuszka, szafirowe bombki i wstążeczki w tym kolorze oraz brokatowe ozdoby.

Całość wieńczy duża gwiazda na której mieszczono nowy herb Sandomierza, będący powrotem do dawnej tradycji.

Pod choinką w czerwonym, niewielkim woreczku ze złotą lamówką burmistrz dołożył krzemień pasiasty jako prezent dla osoby, która wylicytuje sandomierską choinkę.


Zapraszamy gorąco do udziału w licytacji!!!

Numer rachunku: Caritas Diecezji Kieleckiej, na który można przelewać pieniądze na akcję "Choinka pod Choinkę":

58105014161000009080117352

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution