101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Muzeum im.Przypkowskich z nowym dyrektorem

Data publikacji: 13.12.2016 09:57
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
23.03.2016 Jędrzejów. Muzeum im. Przypkowskich. Gabinet lekarski. Podczas I wojny światowej kwaterował tu Józef Piłsudski.

23.03.2016 Jędrzejów. Muzeum im. Przypkowskich. Gabinet lekarski. Podczas I wojny światowej kwaterował tu Józef Piłsudski.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Od 1 kwietnia 2017 roku dyrektorem Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie będzie Jan Przypkowski – syn Piotra Macieja Przypkowskiego obecnego dyrektora Muzeum. Decyzję taką podjął Zarząd Powiatu Jędrzejowskiego.

To dobry i kompetentny kandydat na to stanowisko - mówi starosta Edmund Kaczmarek. Jak dodał, stanowisko dyrektora muzeum obejmie nie od 1 stycznia jak zakładano, ale od 1 kwietnia, ponieważ do tego czasu ma zobowiązania wobec obecnego pracodawcy, czyli Instytutu Sztuki PAN. Chodzi o dokończenie dużego projektu w ramach grantu, którego jest kierownikiem. Rozliczenie projektu planowane jest do końca marca.

Jan Przypkowski nie krył zadowolenia z decyzji Zarządu Powiatu. Jak powiedział Radiu Kielce, w swojej pracy w muzeum chce kontynuować działania obecnego dyrektora. To m.in dalsza współpraca ze środowiskami lokalnymi, wspieranie i promocja lokalnych artystów i Kieleckich Szkół Artystycznych. Ponadto chciałby również organizować wystawy artystów znanych poza Jędrzejowem oraz postawić na edukację przede wszystkim najmłodszych mieszkańców powiatu jędrzejowskiego.

Przypomnijmy, obecny dyrektor muzeum Piotr Maciej Przypkowski po 45 latach pracy w muzeum w tym po 40 latach pracy na stanowisku dyrektora placówki z dniem 1 stycznia miał odejść na emeryturę. Najprawdopodobniej swoją funkcję z racji obowiązków syna będzie pełnił do końca marca.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution