101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

"Choinka pod Choinkę". Trzeciego dnia uzbieraliśmy 4600 zł

Data publikacji: 14.12.2016 05:55
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze


Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W środę trzeciego dnia naszej radiowej akcji "Choinka pod Choinkę" uzbieraliśmy 4600 zł, na kwotę tą złożyła się wartość wylicytowanej za 3600 zł choinki, oraz dwie wpłaty po 500 zł podarowane przez Magdalenę Kusztal, dyrektora KCK, oraz Marka Materka, prezydenta Starachowic. Tym razem zlicytowaliśmy drzewko ze Starachowic, wykonane przez uczestników Zakładu Aktywności Zawodowej w Kałkowie Godowie. Jest ono bardzo oryginalne - podstawą jest gruba tkanina, a przystrajają je suszone owoce, pomarańcze, laski wanilii i włoskie orzechy.

Na gałązkach wiszą też kory drzew, kokardy i kwiaty kaktusa. W donicy pod choinką znajdują się szyszki i makówki. Cena wywoławcza tej egzotycznej choinki wynosiła 100 złotych. Licytację zaczęliśmy o godzinie 6.00.Tak przebiegała licytacja:

godz. 6.19 Pan Jan rozpoczął dzisiejszą licytację proponując 214 zł.

godz. 6.21 Pan Andrzej dołożył do stawki 100 zł, mamy 314 zł.

godz. 6.24 514 zł, to aktualna kwota, a to dzięki ofercie jaką złożyła pani Regina.

godz. 6.36 I o choince słów kilka...dzięki słuchaczce rozwiązaliśmy zagadkę intrygujących ozdób.

godz. 6.44 Ponownie dodzwonił się do nas pan Jan. Cena skoczyła do 614 zł.

O choince opowiedział gospodarz starachowickiej redakcji Tomasz Piwko.

godz. 7.22 Pan Stanisław sprawnym posunięciem zmienia cenę choinki na 714 zł..

godz. 7.24 Jakub Piasecki, wolontariusz odwiedzający podopiecznych hospicjum, opowiedział o swoich doświadczeniach.

godz. 7.46 1014 zł to cena zaproponowana przez panią Małgorzatę, która walczyła o drzewko także wczoraj.

godz. 7.53 W Starachowickim studiu Radia Kielce gościliśmy prezydenta Starachowic Marka Materka, który opowiedział o tym jak powstała licytowana dziś choinka. "Każda złotówka się liczy, dlatego dziękuję za już i proszę o więcej" powiedział prezydent. 

godz. 8.45 Marlena Płaska, o przygotowaniach do świąt, rozmawiała z ojcem Pawłem Chmurą, dyrektorem franciszkańskiego Centrum Profilaktyki i Leczenia Uzależnień San Damiano w Chęcinach.

godz. 9.44 W Studiu w Starachowicach pani Barbara Głuchowska, Dorota Kiełek, Krystyna Boral i pan Wiesław Mikos, reprezentanci Uniwersytet Trzeciego Wieku, zachęcali do udziału w licytacji. Nasi goście opowiadali też o swoich przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia.

godz. 10.15 Rozpoczęliśmy od telefonu od pana Roberta, i zmiany aktualnej ceny na 1114 zł. Następnie połączyliśmy się ze Starachowicami, gdzie nasi reporterzy Stanisław Blinstrub i Tomasz Piwko rozmawiali z Magdaleną Mrózek, założycielką Chóru Kameralnego "PORTAMENTO" w Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach. Pani Magda za naszym pośrednictwem zaprosiła na konkurs kolęd i pastorałek, który odbędzie się 21 grudnia w MDK. Pod naszą choinką znalazły się pierwsze prezenty, prezydent Starachowic Marek Materek przekazał panoramę miasta, oraz wycieczkę, podczas której sam będzie przewodnikiem. Pani Magda dla zwycięzcy licytacji przekazała płytę z nagraniami chóru "PORTAMENTO".

godz. 10.25 W tym roku po raz 14 organizujemy świąteczną akcje charytatywną. To prawidłowa odpowiedź w naszym konkursie, a jako pierwsza udzieliła jej pani Jolanta.

godz. 10.45 Starachowice czytają, naszymi gośćmi byli pani Jadwiga Zaręba, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach i Andrzej Rojek, inicjator głośnego czytania. Pan Andrzej opowiadając o kulinarnych zwyczajach świątecznych swojej rodziny, narobił nam smaku. A pod choinką znalazł się interesujący prezent od biblioteki - piękne wydanie Quo Vadis od prezydenta Andrzeja Dudy, przekazane przez kancelarię Prezydenta RP, z okazji piątego narodowego czytania - 3 czerwca 2016 roku. A tuż przed samą jedenastą dodzwonił się do nas pan Jerzy, proponując 1250 zł za choinkę.

godz. 11.29 W starachowickim studiu Małgorzata Dziamka i Joanna Lisowska ze Szkoły Tańca Mim. Panie opowiedziały o sukcesach swoich tancerek na zakończonych dwa tygodnie temu Mistrzostw Świata w Tańcu Artystycznym w Libercu, i oczywiście zachęcały do licytacji w naszej akcji.

godz. 11.37 O muralach, także tych świątecznych opowiadał Bartosz Jakubiec z Fresh Vision Studio.

godz. 11.47 Pamiętacie datę Bitwy pod Grunwaldem? 1410 - i tyle właśnie zaproponował pan Waldemar za drzewko ze Starachowic.

godz. 12.22 W mieście urodzenia patronki hospicjum, dla którego zbieramy pieniądze - w Skopje, od 8 lat działa Dom Pamięci Matki Teresy. Jego dyrektorem jest Polka – Renata Kutera – Zdravkovska, pochodząca ze Starachowic.

Skopje. Tu stał dom, gdzie urodziła sie Matka Teresa.                          fot. Jarosław Kubalski

Skopje. Muzeum Matki Teresy                                                                     fot. Jarosław Kubalski

Muzeum zostało wybudowane w miejscu kościoła, w którym Matka Teresa została ochrzczona i przyjęła pierwszą komunię. Spędziła tam praktycznie całe dzieciństwo. W muzeum zgromadzone są głównie zdjęcia, rękopisy, dokumenty i odznaczenia, które święta dostała za swoją działalność. Pamiątek materialnych jest niewiele, bo była to osoba skromna, która nie przywiązywała wagi do rzeczy. Wśród najcenniejszych eksponatów jest sari – cześć garderoby, które jest relikwią drugiego stopnia, a także kopia dyplomu Pokojowej Nagrody Nobla, którą Matka Teresa otrzymała w 1972 roku w Oslo.

Renata Kutera – Zdravkovska, dyrektor Domu Pamięci Matki Teresy w Skopie, zachęcając do udziału w licytacji drzewka ze Starachowic przywołała słowa Matki Teresy, że „nie jest ważne co robimy, ważne jest, ile w to działanie wkładamy miłości”.

godz.12.30 W studiu w Starachowicach kolejny gość, Filip Prokop, jeden z pomysłodawców Polskiej waluty lokalnej - zielonego. Czym jest wa waluta?? Posłuchajcie...

Właściciel Hotelu Senator przekazał też kolejny prezent dla zwycięzcy dzisiejszej licytacji.

godz 12.45 Pan Jarosław licytuje choinkę, cena zmienia się na 1600 zł

godz. 12.48 Klub sportowy Wiking na naszej antenie reprezentowali Jarosław Olech, Arkadiusz Staszewski i Tomasz Kołaczyński. Trzech panów trenuje trójbój siłowy(ale tu zbieżność jest przypadkowa). Jarosław Olech to 15-krotny z rzędu mistrz świata w tej dyscyplinie.

godz. 13.27 Pani Ewa Jach, wokalistka pochodząca ze Starachowic uwielbia kolędować, także podczas przedświątecznych przygotowań. Do tej pory znana była głównie ze współpracy z Kayah, Kasią Wilk czy Mezo. W jej muzycznej działalności nadeszła jednak pora na postawienie pierwszych, zupełnie samodzielnych kroków. A do studia przyniosła dwie płyty które znalazły się pod naszą choinką (oczywiście z autografami). 

 

godz. 13.46 Ostatni raz połączyliśmy się ze studiem w Starachowicach.

godz. 14.15 Jak co roku możemy liczyć na wsparcie oblatów ze Św. Krzyża. W studiu przy ul. Radiowej gościliśmy o. Zygfryda Wiechę, superiora klasztoru ojców oblatów na Świętym Krzyżu.

godz. 14.29 Kolejny raz dziś spotykamy się ze sportowcami. Tym razem w studiu Anna Olszewska, dyrektor Marketingu Effector Kielce, oraz zawodnicy środkowy bloku Jędrzej Maćkowiak i rozgrywający Marcin Komenda. Po wczorajszych zmaganiach w Szczecinie, zawodnicy już zbierają siły na mecz ze Skrą Bełchatów.

godz. 15.14 Pan Arkadiusz włączył się do walki o choinkę. Aktualna cena 1700 zł.

 

godz. 15.16 Kolejnym gościem był Arkadiusz Latos.

godz. 15.24 Pan Andrzej proponuje 1800 zł za choinkę i wszystkie prezenty pod nią.

godz. 15.26 Cena choinki rośnie do 1900 zł, a to za sprawą pani Agnieszki ze Starachowic.

godz. 15.28 Kolejnym gościem Marleny Płaskiej był Jacek Rogala, dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej.

godz. 15.34 Kolejne podbicie, tym razem 2000 zł zaproponował pan Grzegorz.

godz. 15.40 Ostatnim dziś gościem, przed finałem, była Magdalena Kusztal, dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury. Przyniosła pachnący stroik, wykonany przez pracowników KCK z igliwia i suszonych owoców. Dodatkowo Pani Magda dołożyła do puli zebranych pieniędzy 500 zł. Dziękujemy.

godz. 15.48 Pan Arkadiusz proponuje 2200 zł za nasze drzewko.

godz. 15.50 2300 zł to propozycja pana Grzegorza.

godz. 15.58 Chwilę przed szesnastą zadzwonił pan Jarosław i podbił cenę do 2500 zł.

godz. 16.30 Wielki finał trzeciego dnia licytacji. Słuchajcie nas na 101,4 MHz.

W studiu podczas finału towarzyszyli nam Romuald Lipko z Budki Suflera, wokalista Grzegorz Wilk, oraz prezydent Starachowic Marek Materek, była także ekipa TVP3. Podczas rozmowy z naszymi gośćmi cena drzewka systematycznie rosła, najpierw pan Arkadiusz zaproponował 2600 zł, kolejny telefon odebraliśmy od pana Grzegorza, a cena urosła do 2800 zl, dwieście zł więcej zaproponowała Stacja Paliw Perła. Pan Arkadiusz z Hotelu Senator zaproponował 3100 zł. Pan Grzegorz nie ustawał w staraniach, cena wzrosła do 3200 zł. 

W ścisłym finale zwyciężył pan Arkadiusz, właściciel Hotelu Senator oferując za choinkę 3600 zł. Chwilę wcześniej prezydent Starachowic - Marek Materek - dołożył do puli dzisiejszej licytacji 500 zł.

Oznacza to, że dzisiejszy dzień przyniósł największą kwotę w tegorocznej akcji - 4600 zł.

 

Posłuchajcie finału:

Zapraszamy już w czwartek, od godziny 6.00 - licytować będziemy choinkę przygotowaną przez mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego.

 

Tym razem licytowaliśmy drzewko ze Starachowic.

 

 

Przypomnijmy, w tym roku zbieramy pieniądze na zakup specjalistycznego ambulansu na potrzeby hospicjum stacjonarnego im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.

Pierwszego dnia akcji, podczas licytacji choinki z Kazimierzy Wielkiej, zebraliśmy 4100 złotych. W drugim dniu choinkowa licytacja drzewka z Sandomierza przyniosła 3200 zł. Tym samym uzbieraliśmy już 7300 złotych. Dodajmy, ze pod młotek idą choinki przekazane przez miasta, w których znajdują się terenowe redakcje Radia Kielce: Sandomierz, Ostrowiec, Starachowice, Kazimierzę Wielką i Jędrzejów.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution