101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Za 3500 zł zlicytowaliśmy choinkę z Ostrowca

Data publikacji: 15.12.2016 05:55
Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze


Fot. Radio Kielce

W czwartym dniu naszej świątecznej akcji charytatywnej Choinka pod Choinkę licytowaliśmy drzewko podarowane przez Ostrowiec Świętokrzyski. Pieniądze jakie uzyskamy z tej zbiórki przekażemy kieleckiemu hospicjum stacjonarnemu im. Św. Teresy z Kalkuty na zakup specjalistycznego ambulansu. Jego koszt to około 120 tysięcy złotych. Ostatecznie drzewko sprzedaliśmy za 3500 zł. Po czterech dniach uzbieraliśmy 15 400 zł.Tak przebiegała licytacja:

godz. 6.00 Startujemy!

godz. 6.25 Pan Jan tradycyjnie rozpoczyna licytację, oferując 214 zł.

godz. 6.28 500 zl to propozycja pana Krzysztofa.

godz. 6.30 szybko wspinamy się na pułap 600 zł, a to za sprawą od telefonu od pana Franciszka.

godz. 6.42 O ozdobach licytowanego dziś drzewka opowiedziały nam dzieci z ostrowieckich placówek oświatowych. A Pan Jan podbił cenę do 714 zł, by chwilę później zostać zdetronizowanym przez pana Lucjana - 800zł.

godz. 6.50 Pan Radosław zaoferował 800 zł.

godz. 6.53 Mieszkaniec Ostrowca ustala cenę choinki na poziomie 1000 zł.

godz. 7.13 Pierwszym licytującym po godzinie siódmej był pan Jan, zaproponował 1114 zł.

godz. 7.22 Do licytacji zachęcał prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

Napisali do nas pani Fabiola i pan Krzysztof, podbijają cenę do 1254 zł.

godz. 7.38 Pani Danuta jest wolontariuszką w hospicjum stacjonarnym im. Św. Teresy. Opowiedziała nam o swojej pracy w ośrodku.

Zadzwoniła do nas też pani reprezentująca Przedszkole Publicznego nr 7, proponując 1300 zł. Dowiedzieliśmy się, że czerwona i żółta gwiazdka na licytowanym drzewku powstała właśnie w tej placówce.

godz. 7.46 W kieleckim studiu Radia Kielce odwiedził nas Robert Drobniuch, dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”

 

godz. 8.44 Licytowana dziś choinka, ufundowana przez Samorząd Ostrowca Świętokrzyskiego, zwiększyła swoją wartość. Pan Ryszard z miejscowości Świnio Krzywda w powiecie opatowskim zaproponował 2350.

godz. 9.41 Połączyliśmy się ze studiem w Ostrowcu Świętokrzyskiem, w którym dziś dyżur pełnią Kalina Łabuz i Radosław Podsiadły. A pierwszymi gośćmi w studiu były Matylda Niewójt, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Krystyna Borys także z Uniwersytetu, panie zaprawione w działalności charytatywnej.

godz. 10.14 Pani Danuta Ogórek i Elżbieta Adamska ze Stowarzyszenia Amazonek, to goście nie przypadkowi. Paniom udało się wygrać z chorobą nowotworową, jak same mówią w dużej mierze  dzięki samozaparciu i przekonaniu że "rak to nie wyrok". Panie przyniosły prezenty dla zwycięzcy dzisiejszej licytacji, to m.in. ręcznie wykonana bombka i figurka przedstawiająca Jezusa, na sianku.

 

W Kielcach odwiedzili nas uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika z klas o profilu Organizacja reklamy. Młodzież podpatrywała pracę naszych dziennikarzy i realizatorów. Kilkoro uczniów razem z Pawłem Solarzem zachęcało do wzięcia udziału w licytacji.

 

godz. 10.34 W konkursie dla słuchaczy wziął udział pan Wojciech z Kielc, któremu uważne słuchanie naszego radia ułatwiło zdobycie nagrody od naszego sponsora.

godz. 10.43 W ostrowieckim studiu kolejni goście Piotr Dasios, Prezes KS KSZO Ostrowiec, Karol Szewczyk, Wiceprezes KSZO ds. piłki ręcznej i Tomasz Radowiecki, drugi trener KSZO. Nasza dzisiejsza licytacja powinna teraz zwrócić szczególną uwagę fanów sportu. Pod choinką znalazła się tegoroczna, czarno-pomarańczowa koszulka meczowa KSZO Ostrowiec.

godz. 11.14 Przedszkola zawiązały licytacyjną unię. Dwie placówki z Ostrowca Świętokrzyskiego, Przedszkole numer 16 oraz numer 11 wspólnie złożyły propozycję 2500 zł za licytowane dziś drzewko. Warto zaznaczyć że także dzieciaki z tych placówek upiększały licytowaną choinkę.

godz. 11.31 Samorządowcy wspierają nie tylko naszą akcję. Przewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Irena Renduda – Dudek opowiedziała o zbiórce środków dla Hospicjum Dom Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II w Ostrowcu, które także potrzebuje karetki.

godz. 12.21 W ostrowieckim studiu kolejni goście, pani Agnieszka Barańska z Muzeum Hitoryczno-Archeologicznego i Bożena Majewska. Od pani Agnieszki dowiedzieliśmy się kim są Draby, Herody i Szczodraki, oraz co to jest Turoń, oraz kto szczególnie wypatrywał pośród kolędników postaci przebranej za bociana ;). Pani Bożena zachęcała do tej szczególnej licytacji, przypominając że "ofiarowane dobro wraca do nas".

godz. 12.47 Agnieszka Rogalińska, prezes Agencji Rozwoju Lokalnego i Wojciech Mazan ze Stowarzyszenia Kulturotwórczego, fotograf opowiedzieli słuchaczom m.in. o hutniczych tradycjach Ostrowca.

 

godz. 13.17 Aktualna cena drzewka to 2500 zł. Czekamy na państwa! A by zachęcić do dalszej licytacji do licytacyjnej puli dodajemy ręcznie wykonane kotki, choinkę z reniferkami od Karoliny Nowak, prezesa fundacji "Pomocna Dłoń" i album z fotografiami Ostrowca podarowany przez Wojciecha Mazana.

Karolina Nowak z prezentami dla zwycięzcy licytacji

godz. 13.48 Podczas ostatniego wejścia z Ostrowca naszym dziennikarzom towarzyszył Marek Cichosz, wicedyrektor Młodzieżowego Centrum Kultury, oraz członek chóru Coro Cantorum. Pan Marek zarosił za naszym pośrednictwem, na 18 grudnia, na scenę na Rynku gdzie odbędzie się Wigilia ostrowiecka. Wtedy też będzie można posłuchać kolęd w wykonaniu chóru Coro Cantorum.

 

godz. 14.14 W studiu w Kielcach odwiedzili nas Joanna Biskup-Brykczyńska i Marcin Brykczyński – małżeństwo plastyczki i aktora. Goście opowiedzieli nam o swoich przygotowaniach do świąt.

godz. 14.37 Dziś kontynuujemy cykl spotkań z ludźmi kultury. Odwiedzili nas aktorzy Beata Pszeniczna i Dawid Żłobiński z córką Bogną, oraz pan Puszek. Teatralne małżeństwo opowiedziało nam o swojej rodzinnej tradycji spędzania świąt Bożego Narodzenia na wsi, na Podkarpaciu, w okolicy Mielca w rodzinnych stronach pani Beaty.

godz. 15.17 Także Małgorzata Sielska i Andrzej Kuba Sielski - aktorzy Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" wspierają naszą akcję.

godz. 15.39 Przed samym finałem jeszcze jedno spotkanie z teatralnym małżeństwem, nasze studio odwiedzili Teresa i Mirosław Bielińscy – małżeństwo aktorów z Teatru Żeromskiego. Państwo Bielińscy byli zauroczeni pięknie przybraną choinką, która rozsiewa swój zapach u nas w studiu. Oczywiście pojawił się temat zwyczajów świątecznych. Tym razem państwo Bielińscy planują wigilię w domu, ale nie zawsze udawało się spędzić ten szczególny dzień z rodziną, pan Mirosław opowiedział historię o Wigilii z aktorami, w teatrze w Tarnowie.

godz. 16.30 Finał czwartego dnia licytacji. Gośćmi finałowego programu byli Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego i Łukasz Mazur, muzyk. Z piękną, świąteczną niespodzianką, dla zwycięzcy dzisiejszej licytacji, odwiedzili nas pani Anna i pan Przemysław z Agrocentrum.

 

Pan Zdzisław jako pierwszy dodzwonił się do nas podczas tego finału, i zaoferował 2700 zł. O 100 zł więcej zaproponował pan Łukasz. To panowie zmierzyli się tuż przed siedemnastą, przebijając się wzajemnie kilkukrotnie. Ostatecznie drzewko wylicytował pan Zdzisław ceną 3500 zł.

 

Na choince znajdują się ozdoby wykonane ręcznie przez dzieci z ostrowieckich placówek oświatowych, między innymi gwiazdki z papieru śniadaniowego, styropianu czy makaronu. Sportowcy KSZO przekazali na licytację bombki z autografami.

Dodatkowo, na choince zawisły bombki podpisane przez ostrowieckich sportowców, a goście, którzy dziś odwiedzają naszą redakcję w Ostrowcu Świętokrzyskim przynoszą prezenty, które znajdą się pod licytowanym drzewkiem.

Jarosław Górczyński, prezydent miasta nie ukrywa, że cieszy się, iż jego miasto mogło przystąpić do naszej radiowej akcji. Jak podkreślił, warto pomagać w tak szczytnym celu.

Przypomnijmy, pierwszego dnia akcji, podczas licytacji choinki z Kazimierzy Wielkiej, zebraliśmy 4100 złotych. W drugim dniu choinkowa licytacja drzewka z Sandomierza przyniosła 3200 zł. Wczoraj starachowicka choinka została zlicytowana za 4 600 zł. Jutro kolej na Jędrzejów.

 

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution