101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

"Choinka pod Choinkę". W pięć dni zebraliśmy 23 tys. zł

Data publikacji: 16.12.2016 06:13
Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze


Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W piątek od samego rana w licytowaliśmy drzewko podarowane przez Jędrzejów. Był to piąty, i ostatni dzień naszej radiowej akcji „Choinka pod Choinkę” 2016. Ostatniego dnia udało nam się zebrać 7600 zł, a w trakcie całej akcji 23 000 zł. Zebrane pieniądze przeznaczymy na zakup specjalistycznego samochodu do przewożenia chorych, dla hospicjum stacjonarnego im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.


Tak przebiegała licytacja:

godz. 6.00 Startujemy!

godz. 6.21 Pan Jan z samego rana rozpoczął licytację kwotą 214 zł.

godz. 6.28 Tylko 7 minut utrzymała się cena zaproponowana przez pana Jana, od tej chwili zwyciężczynią jest pani Bogumiła, z ceną 314 zł.

godz. 6.41 Nasza dziennikarka Ewa Pociejowska-Gawęda rozmawiała z panią Ireną Rosołowską ze Stowarzyszenia Jędrzejowska Galeria na Szlaku, która przyozdabiała drzewko. Panie tak zachęcająco opisały naszą choinkę, że zachęciły pana Grzegorza do złożenia oferty w wysokości 514 zł.

 

godz. 6.49 Pan Sławek z okolic Jędrzejowa włączył się w licytację, oferując 1111 zł.

godz. 7.14 Pan Ryszard wspólnie z panem Januszem zawiązali spółkę specjalnie w celu podwyższenia ceny drzewka. Ta skoczyła na 1311 zł

godz. 7.17 1500 zł to kolejna telefoniczna oferta słuchaczki z Jędrzejowa.

godz. 7.23 O choince podarowanej przez Jędrzejów opowiadał Marcin Piszczek, burmistrz tego miasta.

godz. 7.37 O pracy w hospicjum, pomocy przebywającym tam podopiecznym opowiedziała nam nazaretanka siostra Magdalena. - W Polskiej mentalności pokutuje przykre skojarzenie, ze hospicjum jest umieralnią, a nie jest to prawdą - powiedziała.

godz. 7.46 W kieleckim studiu odwiedził nas ks. Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej

godz. 8.15 1700 zł wynosi od tej chwili cena licytowanej dziś choinki. A to za sprawą telefonu od pana Jana z Żelisławic, posłuchajcie:

godz. 8.47 Po raz drugi zadzwonił do nas pan Sławomir, proponując 2222 zł.

godz. 9.41 O choince ufundowanej przez samorząd Jędrzejowa opowiadał burmistrz Andrzej Piszczek. Dowiedzieliśmy się, że materiałowe bombki powstały w iście kosmiczny sposób, bo nadruk na nich wykonany był metodą transferu laserowego. Jak zaznaczył, sam jest zaskoczony że na początku licytacje cena wynosi już ponad dwa tysiące złotych, i zachęcił wszystkich do dalszej licytacji.

Skutecznie na tyle, że podczas tego "wejścia" antenowego do licytacji włączył się Pan Andrzej, oferując za drzewko 2372 zł.

godz. 9.53 Pani Justyna podwyższa cenę choinki na 2717 zł

godz. 10.17 W jędrzejowskim studiu Radia Kielce zrobiło się kolorowo, a to za sprawą pań z KGW Ignacowianki. Nasi dziennikarze będą się musieli wykazać silną wolą, bo panie przyniosły kosz smakowitych prezentów dla zwycięzcy dzisiejszej licytacji, a w nim m.in. słoiczki z buraczkami, grzybkami, sałatki jarzynowe, dynia z kolendrą, za którą panie zdobyły II miejsce w województwie w konkursie organizowanym przez Agencję Rynku Rolnego. Jest także ciasto "Królewiczek".

 

godz. 10.49 Piotr Maciej Przypkowski, dyrektor muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie w ferworze przedświątecznych przygotowań, znalazł czas by zachęcić słuchaczy do licytowania choinki. Zwycięzca dzisiejszej licytacji będzie mógł zwiedzić Muzeum Zegarów, licząc na obejrzenie ciekawostek niedostępnych dla turystów.

 

godz. 11.12 Pan Andrzej podróżuje, ale słucha Radia Kielce, i właśnie zaoferował 2817 zł.

godz 11.17 W naszym konkursie, w którym można wygrać zestaw kawowy, pan Zbigniew prawidłowo podał tytuł naszej pastorałki "Na dobry czas". Nagroda już jest w drodze. 

godz. 12.29 Połączyliśmy się z Jędrzejowem by poznać uczniów ze szkoły Podstawowej z Podchoin, którzy biorą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Być jak Ignacy”, oraz pana Ryszarda Bielaka, dyrektora szkoły. Pod choinkę trafiły świąteczne prezenty w kolorowej paczce. Młodzież do życzeń dołączyła fragment kolędy.

 

godz. 12.27 W naszym studiu Zbigniew Kasprzak, artysta malarz, który od kilkudziesięciu lat przemierza ze sztalugą Ponidzie, przenosząc na płótno urokliwe zakątki. Jak nam powiedział jest to sposób na życie. Jedną z prac postanowił podarować zwycięzcy dzisiejszej licytacji.

godz. 12.48 W naszą akcję włączyli się także Irek Ślusarczyk, instruktor teatralny, animator kultury oraz Adrian Chrzanowski z formacji Per Arte. Panowie zaproponowali chyba najbardziej nietypowy prezent dla zwycięzcy dzisiejszej aukcji - to teatralne warsztaty dla grupy nawet 20-tu osób. To doskonała propozycja dla grup teatralnych, ale także okazja dla firm na nietypową imprezę integracyjną.

godz. 13.17 Ojciec Jan Strumiłowski, doktor teologii oraz przeor klasztoru Ojców cystersów w Jędrzejowie opowiedział jak wyglądają Święta Bożego Narodzenia za klasztorną bramą.

 

godz. 13.49 Podczas ostatniego dziś połączenia z jędrzejowskim studiem pani Gena Rosłowska, prezes Stowarzyszenia Jędrzejowska Galeria na Szlaku, mała Zuzia, która robi ozdoby metodą decupachu i Przemek Witasik, podróżnik i malarz. Te osoby były bezpośrednio zaangażowane w ubranie licytowanego dziś drzewka.

 

Przed godziną 14 dodzwonił się do nas pan Józef, proponując równe 3000 zł.

godz. 14.16 Nasie dziennikarze wracają już z Jędrzejowa. A w kieleckim studiu Grażyna Jarosz, prezes Fundacji Vive Serce Dzieciom. Co roku Fundacja włącza się w naszą licytację, i choć nie zawsze udaje się wygrać w finale, zawsze przeznaczona kwota ląduje na koncie zbiórki.

W tym roku Fundacja Vive Serce Dzieciom podarowała nam 2000 zł. Dziękujemy!

 

godz. 13.36 Gościliśmy w studiu Harcmistrza Tomasza Rejmera i druhna Martyna Wypych. W studiu rozjaśniło się, a to za sprawą Betlejemskiego Światła Pokoju, które harcerze przywieźli w ostatnią niedzielę, przejmując je od skautów słowackich. Jeśli ktoś z państwa chciałby Światło Pokoju zanieść do domu, harcerze zapraszają z własnymi kagankami na kielecki Rynek w niedzielę w godzinach od 12 do 14.

godz. 15.16 Pani Ewa z Kielc proponuje 3200 zł.

godz. 15.19 Chwilę później zadzwonił Pan Franciszek z Kołaczkowic z propozycją 3300 zł.

godz. 15.20 Kolejnymi gośćmi Iwony Murawskiej były kardiolog profesor Beata Wożakowska – Kapłon, Alicja Korczak, prezes zarządu Świętokrzyskiego Klubu Amazonki i Adela Chojnacka, sekretarz Świętokrzyskiego Klubu Amazonki.

godz. 15.43 Rok temu podczas przedświątecznej akcji zbieraliśmy środku dla Siemachy, by w siedzibie mogła powstać Strefa Smaku. Udało się. Dziś instruktor do zajęć muzycznych Mateusz Rytuba, ze swoimi podopiecznymi dotarli do studia przy ul. Radiowej by w końcówce dzisiejszej licytacji zachęcić państwa do wzięcia w niej udziału udziału.

godz. 16.30 Finał piątego, ostatniego dnia tegorocznej akcji "Choinka pod choinkę". Chwilę po rozpoczęciu finału 3500 zaproponowała pani Ewa, wolontariuszka reprezentująca Fundację Vive Serce Dzieciom. W studiu oczywiście towarzyszyli nam goście, pani Maria Barańska, przewodnicząca Rady Miasta Jędrzejowa i Krzysztof Banasik zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej.

Pani Katarzyna zaproponowała 3800 zł, Pani Ewa następnie 4200, 4300, 4400, 4450 to kolejne kwoty licytacji. 4600 od pani Ewy kończy ostatnią licytację.

W krótkim podsumowaniu, za choinkę uzyskaliśmy ostatecznie 4600 zł, Fundacja Vive Serce Dzieciom podarowała nam 2000 zł, a anonimowy darczyńca przekazał rano dodatkowy 1000 zł.

 

I w ten sposób, dzisiejszą licytacją która przyniosła 7600, zakończyła się tegoroczna akcja "Choinka pod choinkę". Przez pięć dni trwania akcji zebraliśmy 23 000 zł.

 

Ponad dwumetrowy świerk w donicy tzw ”Dar serca” ubierali członkowie Stowarzyszenia Jędrzejowska Galeria na Szlaku. Na choince znajduje się około 60 ozdób. m.in. materiałowe serca wykonane metodą transferu  laserowego przeniesionego na tkaninę, które przedstawiają zarysy Klasztoru Ojców Cystersów oraz mistrza Wincentego Kadłubka. Ponadto zawisły na niej bombki i ozdoby wykonane ręcznie metodą decupachu, szyszki oraz rozetki robione na szydełku. Na drzewku znalazły się także ozdoby wykonane przez dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jędrzejowie. A na samym czubku choinka ma koronkową gwiazdę.

Ponadto pod choinką znalazły się: m.in. fotografia artystyczna z samotnej wyprawy na Syberię, widokówka Jędrzejowa z lat 30-tych ubiegłego wieku, dwa obrazy malowane przez osobę, która kiedyś była podopieczną hospicjum, przetwory pań z KGW Ignacowianki, zaproszenie na warsztaty teatralne, album Muzeum im. Przypkowskich,


Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution