101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wspólne kolędowanie uczniów buskich szkół

Data publikacji: 16.12.2016 16:00
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wspólne kolędowanie w Busku
Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Promenada w Busku-Zdroju wypełniła się nastrojowymi dźwiękami polskich kolęd, które zaśpiewali uczniowie buskich szkół średnich i gimnazjalnych. We wspólnym kolędowaniu chętnie uczestniczyli również mieszkańcy i spacerujący w stronę parku zdrojowego kuracjusze.

Jak tłumaczy s. Krystiana Budzyńska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych kolędy są częścią tradycji chrześcijańskiej, podkreślają doniosłość przedświątecznych dni i nadają wyjątkową rangę świętom Bożego Narodzenia. Tradycja świąt Bożego Narodzenia tworzy wspaniały klimat i jest okazją do tego, by wspólnie kolędować z mieszkańcami Buska i kuracjuszami, którzy tutaj przybywają - uważa. Dodaje, że kolędy są ważną częścią polskiej tradycji, a młodzież zaprezentowała wyłącznie polskie, znane od wieków kolędy. Cieszymy się, że możemy tę tradycję pielęgnować - podkreśla.

Arkadiusz Lech, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych uważa, że wspólne kolędowanie sprzyja wspólnej integracji. Nasze kolędowanie pobudza buską aleję i zachęca wszystkich spacerowiczów do integracji i wspólnego kolędowania. To również idealna okazja do integracji między uczniami szkół, którzy się tutaj dzisiaj pojawili. Polskie kolędy są piękne, a ich rytmika jest również wesoła i młodzieżowa - zaznacza.

Wspólne kolędowanie uczniów buskich szkół i mieszkańców jest w mieście tradycją i odbywa się corocznie.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution