101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kiermasz w Dworku Laszczyków oblegany

Data publikacji: 18.12.2016 15:37
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kiermasz świąteczny w Muzeum Wsi Kieleckiej - Dworek Laszczyków
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Świąteczny Kiermasz na dziedzińcu Dworku Laszczyków w Kielcach zgromadził wielu kielczan, którzy kupowali potrawy na wigilię i świąteczny stół, ozdoby choinkowe i prezenty.

Jak co roku oblegane było stoisko Elżbiety Osman, właścicielki gospodarstwa agroturystycznego „Daleko od szosy” w Brodach koło Pierzchnicy, laureatki wielu konkursów kulinarnych, która oferowała m.in. pasztet z gęsi i nalewki.

Po raz pierwszy na kiermasz ze swoimi wyrobami przyjechały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Bogucic, oferując domowe ciasta i własnoręcznie wykonane ozdoby na choinkę. Koło składające się z 16 pań i działa zaledwie od kilku miesięcy.

Na scenie pojawiła się Grupa Kolędnicza z Czyżowic w gminie Bejsce. Jak podkreśla odtwarzający role Żyda Ryszard Józefczyk, w skład zespołu wchodzą mężczyźni w wieku od 17 do 71 lat. W okresie bożonarodzeniowym grupa zapraszana jest do różnych miejscowości regionu.

W Dworku Laszczyków można zobaczyć także wystawę „A pod Jeruzalem nowa szopka była. Święta Bożego Narodzenia w zwyczajach i sztuce ludowej”.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution