101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wigilia dla bezdomnych w Kielcach

Data publikacji: 24.12.2016 08:53
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Wigilia dla osób bezdomnych  ubogich i samotnych w WDK

Wigilia dla osób bezdomnych, ubogich i samotnych w WDK
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Około pół tysiąca osób bezdomnych, samotnych i ubogich zasiądzie do wigilijnego stołu w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Spotkanie, jak co roku, rozpocznie się od wspólnego odśpiewania kolędy. Na świątecznym stole nie zabraknie tradycyjnych potraw. Będzie m.in. barszcz z uszkami, zupa grzybowa, czy ryby przyrządzone na kilka sposobów. Uroczystości przewodniczyć będą biskupi Jan Piotrowski i Marian Florczyk - informuje ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej.

Jak przypomina ksiądz Banasik, wcześniej Wigilie dla osób bezdomnych i samotnych odbywały się w różnych miejscach. Najpierw na dworcu PKP, potem w ogrzewalni przy ulicy Żelaznej. Niemniej jednak, ta zorganizowana w Wojewódzkim Domu Kultury ma szerszy wymiar. Chcemy pokazać wspólnotę tych osób. Dla bezdomnych istotne jest także to, że poprzez taką Wigilię widzą, że nie są sami, że o nich pamiętamy - stwierdza ksiądz Krzysztof Banasik.

Wigilia dla osób bezdomnych, ubogich i samotnych rozpocznie się o godzinie 10.30. Na zakończenie spotkania jego uczestnicy otrzymają paczki z żywnością. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution