101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pińczów zmieni oblicze [WIZUALIZACJE]

Data publikacji: 27.12.2016 19:14
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze


Fot. Radio Kielce

Samorząd Pińczowa przygotowuje się do rewitalizacji miasta. Na początku roku ratusz chce złożyć do Urzędu Marszałkowskiego wniosek o dofinansowanie planowanych działań z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Jak informuje burmistrz Włodzimierz Badurak - w programie rewitalizacji miasta oprócz instalacji monitoringu i budowy kanalizacji deszczowej, czyli inwestycji przewidzianych do realizacji w pierwszej kolejności, znalazło się dziewięć zadań.


O tym, które z nich zostaną zrealizowane najwcześniej zdecydują mieszkańcy miasta w internetowym głosowaniu, które potrwa do końca grudnia. W głosowaniu bierze udział duża grupa mieszkańców. Najwięcej głosów do tej pory uzyskał projekt przebudowy strzelnicy sportowej. Również dużo głosów oddawanych jest na przebudowę ulicy na osiedlu Nowy Świat. Jest to ważna ulica w centrum miasta - podkreśla burmistrz. Włodzimierz Badurak dodaje, ze dużym zainteresowaniem cieszy się również projekt modernizacji stacji kolejki wąskotorowej, a także plan budowy parkingu i szaletu miejskiego przed Pińczowskim Centrum Kultury.


Włodzimierz Badurak uważa, że budowa parkingu w tym miejscu, to jedno z ważniejszych zadań w procesie rewitalizacji miasta. - Budowa parkingu przed Centrum Kultury jest konieczna. Obok znajduje się kościół i Urząd Skarbowy. Jest to miejsce często uczęszczane przez mieszkańców i niestety w jego pobliżu nie ma parkingu   tłumaczy. Burmistrz uważa, że wizytówką miasta jest dworzec PKP. - Kilkanaście tysięcy turystów corocznie przyjeżdża ciuchcią z Jędrzejowa do Pińczowa. To miejsce wymaga natychmiastowej rewitalizacji -  podkreśla.


W projekcie rewitalizacji miasta znalazła się również przebudowa targowicy miejskiej i modernizacja wzgórza zamkowego. Koszt zaplanowanych w Pińczowie inwestycji, to prawie 13 milionów złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution