101,4 MHz

90,4 MHz Kielce
100,0 MHz WłoszczowaReklama

Mimo mrozów, część bezdomnych odmawia pomocy

Data publikacji: 11.01.2017 11:19
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Skomentuj
Bądź z nami na bieżąco, polub nas na Facebooku

Autor: Tomasz Piwko / Radio Kielce

Mimo niskich temperatur bezdomni w Starachowicach niechętnie korzystają z pomocy Straży Miejskiej, która chce ich przewozić do noclegowni. Funkcjonariusze nie mogą siłą skierować bezdomnych do ośrodka, wyjątek stanowi sytuacja bezpośredniego zagrożenia życia. Starachowiccy strażnicy miejscy codziennie rano i wieczorem odwiedzają miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby bez dachu nad głową. W jednym z zaniedbanych budynków zaoferowali pomoc trzem bezdomnym mężczyznom. Mimo ubóstwa i skrajnie złych warunków dzicy lokatorzy nie zgodzili się na jego opuszczenie. Przebywają tam od prawie 5 lat.

Kierownik starachowickiej noclegowni dla bezdomnych przy ulicy Szkolnej poinformował nas, że nie odmówi pomocy żadnej osobie zgłaszającej się do placówki. Przytulisko dysponuje 35 miejscami noclegowymi. Minionej nocy z pomocy placówki skorzystało 21 mężczyzn. Otrzymali ciepły posiłek, środki higieny osobistej a także czyste, ciepłe ubrania.

Oprócz pomocy doraźnej noclegownia prowadzi zajęcia socjalno - terapeutyczne mające na celu pomóc w wyjściu z bezdomności.

Anna Gromska, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach zapewnia, że w całym regionie znajduje się wystarczająca liczba miejsc dla osób potrzebujących pomocy.

Skomentuj ten wpis

Telefony antenowe

Zadzwoń do nas!

Posłuchaj Online

Informator Kąpieliskowy

  • Warunki
    Nazwa kąpieliska

Legenda - warunki kąpielisk

Bardzo dobre Dobre Dostateczne Dopuszczające Słabe Zamknięte

Reklama

Projekt praca

Tutaj praca czeka na Ciebie.

Sprawdź najnowsze oferty pracy

Czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2013 / Realizacja: ZetoKielce