101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Skatepark z dotacją Ministerstwa Sportu i Turystyki?

Data publikacji: 11.01.2017 12:58
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielce. Rozbiórka zniszczonego SkateParku (22 grudnia 2016 r.)
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Modernizacja kieleckiego skateparku na Kadzielni może zostać wsparta dotacją z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Resort może pokryć 50 procent kosztów inwestycji, o ile jej minimalna wartość wynosi 300 tysięcy złotych. O dofinansowanie wystąpi Stowarzyszenie Sportów Ekstremalnych, z pomocą władz miasta.

Radna Katarzyna Zapała informuje, że organizacja pracuje nad projektem przebudowy. Dokument ma być gotowy w ciągu dwóch tygodni.

Grażyna Ziętal z wydziału usług komunalnych i zarządzania środowiskiem powiedziała, że prośba o wsparcie uzyskała akceptację Wojciecha Lubawskiego i miasto wykona remont skateparku. Jeśli uda się uzyskać resortową dotację, miasto dołoży pozostałą część niezbędnej kwoty.

W ramach modernizacji planowana jest naprawa urządzeń oraz wymiana tych, które tego wymagają. Ma się również pojawić dirt park dla sympatyków jazdy na rowerach BMX.

Urzędnicy z magistratu obiecali w grudniu, że tak, czy inaczej miasto sfinansuje remont skateparku z budżetu miasta. Bez dodatkowych środków z Ministerstwa, wykonany byłby mniejszy zakres prac.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions