101,4 MHz

90,4 MHz Kielce
100,0 MHz WłoszczowaReklama

Mieszkamy w najbezpieczniejszym regionie Polski [PREZENTACJA]

Data publikacji: 11.01.2017 15:06
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Skomentuj
Bądź z nami na bieżąco, polub nas na Facebooku

mat. policji

Województwo Świętokrzyskie jest najbezpieczniejszym regionem w Polsce. Taką tezę wygłosił inspektor Dariusz Augustyniak, komendant wojewódzki policji w Kielcach, podczas konferencji prasowej podsumowującej działania funkcjonariuszy w ubiegłym roku. Komendant podkreśla, że pozytywnie ocenia pracę swoich podwładnych, ponieważ utrzymano dobry trend w zwalczaniu i zapobieganiu przestępczości. Odnotowano spadki większości rodzajów przestępstw, m.in. mniejszą liczbę kradzieży i uszkodzeń mienia, a także włamań. Dane statystyczne mówią również o wzroście wykrywalności sprawców.

Zdaniem Dariusza Augustyniaka, miniony rok nie był łatwy, ponieważ oprócz codziennej pracy, policjanci mieli do wykonania dwa trudne  zadania – było to zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży oraz Międzynarodowego Szczytu NATO. W tym roku, priorytetem ma być zwiększanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ważnym zadaniem będzie także zwalczanie cyberprzestępczości oraz walka z prześladowaniami ze względu na pochodzenie.

Pracę policji, dobrze ocenia również wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Doceniła ona nie tylko wkład w zabezpieczanie ważnych wydarzeń, ale także doraźną codzienną pomoc, jak chociażby zaangażowanie w pomoc osobom bezdomnym podczas ostatnich mroźnych dni.  

Oceniając ubiegły rok, przypomniała o inwestycjach oraz przywracaniu kolejnych posterunków w regionie. W zeszłym roku był to komisariat w Chmielniku.  W tym roku podobne procedury będą prowadzone jeszcze w 8 miejscach miedzy innymi w Nowinach.  Odprawa podsumowująca wyniki pracy policji Garnizonu Świętokrzyskiego

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis

Telefony antenowe

Zadzwoń do nas!

Posłuchaj Online

Informator Kąpieliskowy

  • Warunki
    Nazwa kąpieliska

Legenda - warunki kąpielisk

Bardzo dobre Dobre Dostateczne Dopuszczające Słabe Zamknięte

Reklama

Projekt praca

Tutaj praca czeka na Ciebie.

Sprawdź najnowsze oferty pracy

Czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2013 / Realizacja: ZetoKielce