101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Mieszkamy w najbezpieczniejszym regionie Polski [PREZENTACJA]

Data publikacji: 11.01.2017 15:06
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Świętokrzyscy policjanci rozbili gang zajmujący się handlem ludźmi.
Fot. mat. policji

Województwo Świętokrzyskie jest najbezpieczniejszym regionem w Polsce. Taką tezę wygłosił inspektor Dariusz Augustyniak, komendant wojewódzki policji w Kielcach, podczas konferencji prasowej podsumowującej działania funkcjonariuszy w ubiegłym roku. Komendant podkreśla, że pozytywnie ocenia pracę swoich podwładnych, ponieważ utrzymano dobry trend w zwalczaniu i zapobieganiu przestępczości. Odnotowano spadki większości rodzajów przestępstw, m.in. mniejszą liczbę kradzieży i uszkodzeń mienia, a także włamań. Dane statystyczne mówią również o wzroście wykrywalności sprawców.

Zdaniem Dariusza Augustyniaka, miniony rok nie był łatwy, ponieważ oprócz codziennej pracy, policjanci mieli do wykonania dwa trudne  zadania – było to zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży oraz Międzynarodowego Szczytu NATO. W tym roku, priorytetem ma być zwiększanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ważnym zadaniem będzie także zwalczanie cyberprzestępczości oraz walka z prześladowaniami ze względu na pochodzenie.

Pracę policji, dobrze ocenia również wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Doceniła ona nie tylko wkład w zabezpieczanie ważnych wydarzeń, ale także doraźną codzienną pomoc, jak chociażby zaangażowanie w pomoc osobom bezdomnym podczas ostatnich mroźnych dni.  

Oceniając ubiegły rok, przypomniała o inwestycjach oraz przywracaniu kolejnych posterunków w regionie. W zeszłym roku był to komisariat w Chmielniku.  W tym roku podobne procedury będą prowadzone jeszcze w 8 miejscach miedzy innymi w Nowinach.  Odprawa podsumowująca wyniki pracy policji Garnizonu Świętokrzyskiego

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions