101,4 MHz

90,4 MHz Kielce
100,0 MHz WłoszczowaReklama

Mieszkańcy przeciwni budowie nowego osiedla

Data publikacji: 11.01.2017 15:41
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości
Skomentuj
Bądź z nami na bieżąco, polub nas na Facebooku

Autor: Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

Kosztem kilkunastu milionów złotych u zbiegu ulic 1 Maja i Łódzkiej w Kielcach, na tzw. "Jezioranach", wybudowane zostanie osiedle budynków socjalnych. Powstaną one w miejsce będących w złym stanie technicznym niewielkich, parterowych domów. Andrzej Pajek z Miejskiego Zarządu Budynków informuje, że rozpoczęcie inwestycji jest planowane w przyszłym roku.

- Budowę osiedla chcemy podzielić na pięć etapów. Sukcesywnie wyburzane będą istniejące budynki, a w ich miejsce budowane nowe. W sumie ma powstać 50 dwukondygnacyjnych domów tworzących osiedle. Ponadto wybudowane zostaną ulice, chodniki, parkingi, plac zabaw i świetlica - wylicza Andrzej Pajek.

Agata Kalita, dyrektor wydziału mieszkalnictwa w kieleckim ratuszu, mówi, że przy ulicy 1 Maja znajduje się około 60 mieszkań socjalnych. W ich miejsce powstać ma natomiast 100 lokali. Agata Kalita dodaje, że inwestycja na Jezioranach jest potrzebna, bo na liście oczekujących na mieszkania socjalne jest około 1200 osób.

- W nowych budynkach będą mogły zamieszkać osoby, które ubiegają się o mieszkania socjalne. Inwestycja poprawi więc nie tylko standard osób, które mieszkają na Jezioranach, ale także pomoże rozwiązać problem braku lokali socjalnych - przekonuje Agata Kalita.

Wielu mieszkańców domków nie chce jednak przeprowadzać się z Jezioran. Podczas programu Radia Kielce i TVP3 Kielce „Interwencja” podkreślali, że zainwestowali w remont mieszkań i dlatego nie chcą opuszczać swoich domów. Martwią się również, że nie będzie ich stać na sfinansowanie przeprowadzki.

Agata Kalita zapewnia jednak, że urzędnicy pomogą osobom będącym w trudnej sytuacji finansowej. W przyszłym tygodniu pracownicy wydziału mieszkalnictwa kieleckiego ratusza spotkają się natomiast z mieszkańcami. Omówione mają zostać plany miasta i oczekiwania lokatorów domków socjalnych przy ulicy 1 Maja.

Posłuchaj programu Interwencja

Skomentuj ten wpis

Telefony antenowe

Zadzwoń do nas!

Posłuchaj Online

Informator Kąpieliskowy

 • Warunki
  Nazwa kąpieliska

Legenda - warunki kąpielisk

Bardzo dobre Dobre Dostateczne Dopuszczające Słabe Zamknięte

Reklama

Informator narciarski

 • Warunki
  Nazwa stoku
 • Bałtów - Szwajcaria Bałtowska
 • Bodzentyn
 • Kielce - Stadion
 • Kielce - Telegraf
 • Konary
 • Krajno
 • Niestachów
 • Tumlin

Legenda - warunki na stokach

Bardzo dobre Dobre Słabe Zamknięte

Projekt praca

Tutaj praca czeka na Ciebie.

Sprawdź najnowsze oferty pracy

Czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2013 / Realizacja: ZetoKielce