101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Nietrzeźwy pobił chirurga. Kolejna awantura na SOR

Data publikacji: 18.01.2017 16:42
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Szpitalny Oddział Ratunkowy przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Na szpitalnym oddziale ratunkowym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach nietrzeźwy pacjent pobił chirurga. Jak informuje Anna Mazur – Kałuża, rzecznik lecznicy, pijany 67 letni mężczyzna miał poważny uraz, dlatego został przywieziony do szpitala przez karetkę pogotowia.

- Pacjent wygrażał personelowi, był agresywny i wulgarny. Chirurg został mocno uderzony w twarz w momencie, gdy do niego podszedł. Lekarzowi trzeba było wykonać badanie tomografem komputerowym. Nie doznał poważnych obrażeń. W wyniku zajścia, poszkodowany został także ratownik medyczny, który stanął w obronie lekarza. Przebywa na zwolnieniu lekarskim- dodaje rzecznik. Pijany pacjent po uzyskaniu pomocy zostanie zabrany przez policję, która została wezwana na miejsce.

To nie pierwszy przypadek pobicia personelu medycznego pracującego na szpitalnym oddziale ratunkowym w lecznicy na Czarnowie. W ostatnim czasie agresywny i nietrzeźwy pacjent pobił ratownika medycznego, w wyniku czego mężczyzna doznał silnego urazu ręki.

Tymczasem jak informowaliśmy, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach podpisał w piątek umowę ze Świętokrzyskim Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Kielcach. Dotyczy ona transportu nietrzeźwych osób, które nie wymagają pomocy lekarskiej, do Ośrodka Interwencyjno - Kryzysowego przy ulicy Żniwnej w Kielcach. Od piątku takich transportów świętokrzyskie pogotowie wykonało już kilka.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution