101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Minister Mariusz Błaszczak w Radiu Kielce

Data publikacji: 18.01.2017 17:40
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
18.01.2017 Kielce. Szef MSWiA Mariusz Błaszczak w Radiu Kielce

18.01.2017 Kielce. Szef MSWiA Mariusz Błaszczak w Radiu Kielce
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Bezpieczeństwo Polski i Polaków jest priorytetem rządu- podkreślił w rozmowie z Radiem Kielce, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji- Mariusz Błaszczak.

Szef resortu zareagował w ten sposób na raport Amnesty International, krytykujący obowiązującą w Polsce ustawę antyterrorystyczną.

Mariusz Błaszczak stwierdził, że gdyby polski rząd słuchał podpowiedzi tej organizacji, to popełniłby taki sam błąd, jak władze Niemiec, Belgii i Francji, w których dochodziło do poważnych zamachów, przeprowadzanych przez islamskich terrorystów.

- Dzięki tej ustawie, udało się deportować z Polski osoby, które stwarzały zagrożenie podczas Światowych Dni Młodzieży. Nowe przepisy spowodowały też spadek liczby fałszywych alarmów bombowych. Obowiązek rejestracji kart pre-paid sprawił, że ich sprawcy nie są już anonimowi- przekonuje szef MSWiA.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych było jednym z pierwszych, poddanych przeglądowi przez Beatę Szydło. Szef resortu twierdzi, że premier nie wystawiała ocen, a spotkanie służyło przede wszystkim rozmowie podsumowującej ostatni rok pracy i planowaniu działań na najbliższe 12 miesięcy.

Mariusz Błaszczak podkreślił, że rząd chce wzmocnić służby w kilku obszarach. To tworzenie nowych posterunków, unowocześnianie sprzętu, wzmocnienie walki z cyberprzestępczością i podwyżki dla funkcjonariuszy policji, straży pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji otworzył dziś posterunek policji w podkieleckich Nowinach. Jednostka została zlikwidowana w 2012 roku, podczas reformy wprowadzonej przez rząd PO- PSL.
Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution