101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Czad w podstawówce. Zajęcia nadal nie zostały wznowione

Data publikacji: 19.01.2017 14:36
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Lekcje w szkole odwołane
Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

Jutro powinny zostać wznowione zajęcia w Szkole Podstawowej w Piaskach. Lekcje zostały przerwane w poniedziałek, po tym, gdy czujnik czadu wykrył w korytarzu szkolnym tlenek węgla. Powodem ulatniania się czadu był niedrożny komin i niesprawna wentylacja.

Przewód kominowy został już naprawiony, a obecnie trwa montowanie nawiewów w kotłowni. O tym, czy dzieci wrócą na zajęcia, zdecyduje nadzór budowlany - informuje Wioletta Bukowska, dyrektor szkoły. Zbigniew Zygulski - inspektor nadzoru budowlanego podkreśla, że na razie pomieszczenia szkolne są dopiero nagrzewane przez uruchomiony ponownie piec. Aktualna temperatura to zaledwie 16 stopni.

Wolnych dni, wprowadzonych z powodu awarii, szkoła nie będzie musiała odpracować- wyjaśnia dyrektor Wioletta Bukowska. Na naprawy wykorzystany został czas, o którego wykorzystaniu decyduje dyrekcja placówki. - Jedyna zmiana, polega na tym, że nie będziemy mieć wolnego w maju i po Bożym Ciele. Wtedy będziemy chodzić do szkoły - mówi.

Budynek, w którym mieści się placówka, ma prawie 100 lat, ale instalacja grzewcza została wymieniona siedem lat temu. Obecnie uczy się tam 116 dzieci.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution