101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Wielkie pieniądze na projekt przebudowy Placu Wolności

Data publikacji: 19.01.2017 15:29
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

21.09.2016 Kielce. Plac Wolności.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prawie 900 tysięcy złotych zamierzają przeznaczyć władze Kielc na prace projektowe związane z przebudową Placu Wolności. Projekt ma być gotowy do końca sierpnia, a opiera się na koncepcji wyłonionej w konkursie architektonicznym. Inwestycja zakłada podzielenie placu na trzy strefy.

Pierwsza- reprezentacyjna, znajdująca się w zabytkowej osi ulic Głowackiego i Mickiewicza, gdzie będą się odbywać m.in. uroczystości patriotyczne. W drugiej, od strony Muzeum Zabawek i Zabawy zaplanowano część rekreacyjną. Ma tam powstać m.in. amfiteatr oraz miejsce zabaw. Natomiast po południowej stronie placu będzie część wypoczynkowa z kaskadami wodnymi, ogrodem sensorycznym i oazą zieleni. Natomiast pod płytą placu zaplanowany jest dwupoziomowy parking na 260 miejsc- przypomniał Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Urzędnicy ratusza chcą jak najszybciej zebrać komplet niezbędnych dokumentów, aby można było zrealizować inwestycję. Dysponują już prawomocną decyzją środowiskową. Problemem jednak pozostaje finansowanie prac. Jarosław Skrzydło zaznaczył, że pula pieniędzy unijnych przeznaczona na rewitalizację jest znacznie mniejsza, niż w perspektywie 2007 – 2013. Dlatego trudno będzie uzyskać dotację. - W grę może jeszcze wchodzić udział prywatnego inwestora w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego, ale decyzja będzie należeć do władz Kielc - dodał Jarosław Skrzydło.

Przebudowa Placu Wolności wraz z budową parkingu ma kosztować około 40 milionów złotych.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution