101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Kolejne rozmowy nt. parkingów wielopoziomowych

Data publikacji: 19.01.2017 15:54
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

19.01.2016 Kielce. Demonstracyjny parking wielopoziomowy przy ulicy Ściegiennego 270.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Miejscy urzędnicy rozpoczynają ostatni etap konsultacji społecznych, w sprawie budowy parkingów wielopoziomowych na kieleckich osiedlach. Artur Hajdorowicz, dyrektor Wydziału Rozwoju i Rewitalizacji Miasta mówi, że lokalizacje obiektów mają zostać ustalone w ciągu dwóch miesięcy.

– W przyszłym tygodniu spotykamy się z zarządami spółdzielni, a następnie z mieszkańcami poszczególnych osiedli. Omówimy wprowadzane zmiany w koncepcjach, dotyczących budowy parkingów. Dokonaliśmy w nich poprawek oczekiwanych przez mieszkańców. Spodziewam się, że rozmowy będą spokojne i rzeczowe. Po ich zakończeniu ostatecznie wybierzemy lokalizacje i przystąpimy do sporządzania planu zagospodarowania przestrzennego – mówi Artur Hajdorowicz.

Jak informowaliśmy, ratusz zaproponował budowę ośmiu parkingów. Po przeprowadzeniu konsultacji społecznych, urzędnicy zrezygnowali jednak z dwóch lokalizacji, ze względu na opinie mieszkańców. Nie będzie parkingów po północnej stronie ulicy Sandomierskiej ani u zbiegu ulic Jagiellońskiej i Grunwaldzkiej.

Artur Hajdorowicz mówi, że najwięcej kwestii do ustalenia pozostaje w przypadku trzech obiektów. Chodzi o lokalizacje przy skrzyżowaniach Warszawskiej i Orkana, Marszałkowskiej i Jesionowej oraz Warszawskiej i Pocieszka. Dodaje, że akceptację mieszkańców zyskały budowle u zbiegu alei Szajnowicza-Iwanowa i Grunwaldzkiej, w pasie drogowym rozdzielającym ulicę Sandomierską, w okolicach ulic Radomskiej i Nowaka-Jeziorańskiego, nieopodal skrzyżowania ulic Popiełuszki i Wrzosowej oraz u zbiegu ulic Krakowskiej i Podklasztornej.

Artur Hajdorowicz zaznacza jednak, że liczba parkingów wielopoziomowych, które mają powstać na kieleckich osiedlach, nie została ustalona. Ratusz nie określił także terminów ich budowy. - Najważniejsze jest ustalenie lokalizacji, które zyskają akceptację mieszkańców. Dopiero wówczas poznamy liczbę parkingów i zaczniemy przygotowywać inwestycje od strony planistycznej, a następnie szukać źródła finansowania – tłumaczy Artur Hajdorowicz.

O terminach kolejnych konsultacji z mieszkańcami w sprawie budowy parkingów wielopoziomowych na kieleckich osiedlach urzędnicy zdecydują w przyszłym tygodniu.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution