101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Kolejne mieszkania socjalne powstaną w regionie

Data publikacji: 19.01.2017 17:36
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

02.01.2017 Kielce. Nowe mieszkania socjalne przy ulicy Tartacznej.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W województwie świętokrzyskim powstaną 52 mieszkania socjalne. Prawie 6 milinów złotych unijnej dotacji na ich stworzenie dostaną gminy: Stąporków, Iwaniska, Szydłów i Opatów.

Najwięcej, bo 20 mieszkań socjalnych za prawie 3 mln zł powstanie w miejscowości Krępa w gminie Iwaniska. Przebudowany zostanie w tym celu budynek komunalny. Z kolei w Gackach, w gminie Szydłów prawdopodobnie jeszcze w tym roku powstanie 6 mieszkań socjalnych. Będą to pierwsze takie mieszkania w tej gminie. W tym celu zostanie przebudowany dawny budynek szkolny – mówi Bożena Stępień z urzędu gminy w Szydłowie. Powstanie tam też świetlica, z której będą korzystać zarówno mieszkańcy obiektu, jak i inne osoby z gminy. We współpracy z opieką społeczną będą tam organizowane zajęcia, które pomogą im poradzić sobie z ubóstwem i innymi problemami.

12 mieszkań socjalnych powstanie w przyszłym roku w budynku dawnej szkoły podstawowej w Hucisku, w gminie Stąporków. W tym roku w Stąporkowie oddano do użytku 5 mieszkań socjalnych. Zapotrzebowanie na kolejne jest spore – mówi Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa. Urząd prowadzi listę chętnych, która w tym roku zostanie uaktualniona. Jest na niej m.in. 30 wniosków związanych z sądowym nakazem eksmisji i wskazaniem na konieczność przyznania mieszkania socjalnego. Komisja będzie rozstrzygała, kto otrzyma mieszkanie w pierwszej kolejności.

Unijną dotację dostanie także gmina Baćkowice i Sandomierskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Upośledzeniem Umysłowym. W Baćkowicach powstanie Dom Pomocy Społecznej dla ok. 30 osób. Z kolei stowarzyszenie planuje rozbudowę Środowiskowego Domu Samopomocy w Kleczanowie. Powstaną tam mieszkania treningowe dla 12 osób niepełnosprawnych.

Przekazanie 11 milionów złotych dla gmin i stowarzyszenia zatwierdził dziś zarząd województwa świętokrzyskiego. Pieniądze pochodzą z unijnych funduszy dla województwa. Wybrane inwestycje zostaną dofinansowane w 85%.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution