101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

"Choinka pod choinkę" sukcesem. Są pieniądze na karetkę

Data publikacji: 27.01.2017 10:40
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Krzysztof Lipiec ks. Stanisław Słowik

Krzysztof Lipiec, ks. Stanisław Słowik
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Dzięki naszej radiowej akcji "Choinka pod choinkę" i ofiarności sponsorów udało się uzbierać pieniądze na karetkę dla kieleckiego hospicjum imienia Świętej Matki Teresy z Kalkuty.

Jak mówi dyrektor Caritas diecezji kieleckiej ksiądz Stanisław Słowik - pojazd wraz z wyposażeniem będzie kosztował około 140 tysięcy złotych. Część pieniędzy ponad 10 tysięcy udało się zgromadzić podczas kwest prowadzonych przez Caritas.

27 tysięcy to efekt naszej radiowej akcji "Choinka pod choinkę". Z kolei 5 400 złotych udało się zgromadzić ze sprzedaży pastorałki nagranej przez senatora Krzysztofa Słonia.

Resztę, 112 tysięcy złotych zobowiązała się przekazać Fundacja Polskiej Grupy Energetycznej - poinformował poseł PiS Krzysztof Lipiec. Jak dodał, hospicjum które powstało z inicjatywy Caritas spełnia bardzo ważną rolę. Instytucja wymaga jednak ciągłego wsparcia, dlatego cieszy, że udało się uzbierać pieniądze umożliwiające zakup specjalistycznego pojazdu niezbędnego do transportu pacjentów.

Jak powiedział ksiądz Stanisław Słowik - deklaracja Polskiej Grupy Energetycznej, która zobowiązała się wesprzeć inicjatywę - otwiera drogę do podpisania umowy na zakup pojazdu i jego wyposażenie. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to z auta będzie można korzystać za trzy miesiące. Dyrektor zaapelował także o dalsze wspieranie placówki np. przez przekazywanie 1% podatku. Jak dodał, hospicjum w dużej mierze powstało z datków społecznych. Obecny kontrakt z NFZ na świadczenia medyczne, tylko w części równoważy ponoszone koszty. 

Posłuchaj Rozmowy Dnia

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution