101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Taneczna "Alicja w Krainie Czarów"

Data publikacji: 27.01.2017 13:13
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

17.1.2017 Kielce. Kielecki Teatr Tańca - próba spektaklu Alicja w Krainie Czarów
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W sobotę na deskach Kieleckiego Teatru Tańca odbędzie się premiera „Alicji w Krainie Czarów”. Jest to spektakl, który łączy tradycyjną wersję utworu literackiego ze współczesną kulturą i sztuką XXI wieku. Całe widowisko jest w konwencji tańca jazzowego, pokazujemy różne jego style - powiedziała Elżbieta Pańtak, dyrektor Kieleckiego Teatru Tańca, a zarazem autorka libretto oraz choreografii w spektaklu.

Dodatkowym utrudnieniem dla tancerzy będzie choreografia, którą będą musieli wykonać na ruchomych podestach. W inscenizacji została wykorzystana m. in. Muzyka Charliego Chaplina. Założeniem twórców było to, aby spektakl był radosny. Teatr stworzył wiele poważnych, psychologicznych widowisk, a teraz przyszedł czas na coś wesołego - dodała Elżbieta Pańtak.

„Alicja w Krainie Czarów” to spektakl familijny. Sekwencje taneczne zostały przygotowane w taki sposób, aby najmłodsi widzowie mogli zrozumieć ich przesłanie. Jak zapowiadają twórcy, ma zadziwiać i rozśmieszać widzów. Wyjątkowe kostiumy wykonała Małgorzata Słoniowska.

Alicja jest zwariowaną dziewczynką, przemierza świat w błyskawicznym tempie. Odwiedza różna zakątki ziemi, a w każdym miejscu czeka ją coś nowego, zaskakującego - mówi Izabela Zawadzka, jedna z odtwórczyń głównej roli. Dodaje, że świat Alicji jest bardzo kolorowy, zatem scenografia panująca na scenie będzie przykuwała uwagę widza.

Na scenie będzie można zobaczyć około 300 kostiumów, każdy z aktorów występujących na scenie przebierze się średnio 5 razy. Cały czas trwa podliczanie nakładów finansowych, jakie zostały zainwestowane w spektakl. Szacowany koszt przedsięwzięcia to około 220 tys. złotych.

Magdalena Nowak

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution