101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Telefon interwencyjny w kuratorium. W sprawie ferii

Data publikacji: 30.01.2017 12:07
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Telefon
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Świętokrzyskie kuratorium oświaty uruchomiło numer interwencyjny dla rodziców, którzy są niezadowoleni z warunków, w jakich wypoczywa podczas ferii ich dziecko.

Pod numer 512 172 140 mogą dzwonić również sami uczestnicy kolonii lub obozów. Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty, zapewnia, że kuratorium będzie natychmiast reagować na wszelkie zgłoszenia.

- Wszystkie obozy i kolonie w województwie  świętokrzyskim są pod kontrolą kuratorium. Na  stronie  internetowej jest numer telefonu interwencyjnego i reagujemy na zgłoszenia przez całą dobę - twierdzi kurator.

W przypadku, kiedy kontrola kuratorium potwierdzi nieprawidłowości może nakazać przeniesienie dzieci do innego ośrodka. Jak dodaje Kazimierz Mądzik, w naszym regionie odpoczywają zarówno uczniowie ze świętokrzyskiego, jak i przyjezdni. Uwagi dotyczące  organizacji wypoczynku mogą także zgłaszać rodzice dzieci, które wyjechały na ferie do innego województwa.

- Rodziców powinny niepokoić złe warunki sanitarne, brak ciekawych zajęć dla dzieci, czy wychowawcy bez odpowiednich kwalifikacji. Mam jednak nadzieję, że wszystkie kolonie i obozy będą odbywać się w dobrych warunkach - mówi kurator.

W naszym województwie odpoczywa około 2 tysięcy dzieci. Wszystkie ośrodki, które ich przyjęły spełniły wymagania straży pożarnej oraz sanepidu.

Ferie zimowe zakończą się 12 lutego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution