101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Tragedia przy Daszyńskiego. To rozszerzone samobójstwo?

Data publikacji: 01.02.2017 10:48
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

01.02.2017 Kielce. Blok przy ulicy Daszyńskiego w którym doszło do tragedii. W jednym z mieszkań znaleziono zwłoki dwojga dzieci i ranna kobietę.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności tragedii, do jakiej doszło wczoraj w jednym z mieszkań w bloku przy ulicy Daszyńskiego w Kielcach. Znaleziono tam zwłoki 5-letniego chłopca i 15-letniej dziewczyny oraz ciężko ranną 41-letnią kobietę ich matkę.

Kobieta, która została natychmiast odwieziona do szpitala, przeżyła, i jest pod opieką lekarzy   informuje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. "Kobieta przebywa w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Jest w trakcie leczenia. Ze względu na tajemnicę lekarską nie możemy udzielić więcej informacji" - mówi Anna Mazur-Kałuża.

O tragedii poinformował policję i pogotowie mąż kobiety, który wrócił do mieszkania. Było ono zamknięte na klucz. Jak powiedział Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, śledczy cały czas prowadzą dochodzenia, ustalając możliwe okoliczności zdarzenia. Już wiadomo, że na ciałach dzieci były rany kłute, a matka miała rany cięte.

Prokurator nie wyklucza, że w mieszkaniu doszło do tzw. rozszerzonego samobójstwa. Oznacza to, że któraś z osób po uśmierceniu najbliższych, sama decyduje się na odebranie sobie życia. Śledczy ustalili, że rodzina pochodziła z Wrocławia. W Kielcach mieszkali od kilku lat. Rodzice byli architektami.

Mieszkańcy, z którymi rozmawiała nasza reporterka, podkreślają, że to ogromna tragedia.

Dzisiaj ma zostać także przeprowadzona sekcja zwłok, która może wyjaśnić niektóre okoliczności tragedii. Jeżeli będzie tylko tak możliwość, policjanci przesłuchają także ranną kobietę.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution